اپتیک optlab
رئیس انجمن فیزیوتراپی عنوان كرد؛

بهبود بیماران سکته مغزی با فیزیوتراپی

بهبود بیماران سکته مغزی با فیزیوتراپی اپتیک: رییس انجمن فیزیوتراپی ایران، با عنوان این مطلب که فیزیوتراپی نخستین و بهترین پاسخ نسبت به بروز مشکلات حرکتی است، بهبود بیماران سکته مغزی و ضایعه نخاعی با فیزیوتراپی را مورد تاکید قرار داد.احمد مؤذن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از اهداف انجمن فیزیوتراپی ایران به روز رسانی درمان مشکلات حرکتی و بیماریهای سیستم های اسکلتی عضلانی و بازگشت توانمندی های از دست رفته حرکتی بوده که نیازمند آموزش مداوم و مستمر همکاران فیزیوتراپیست است.
وی اضافه کرد: جامعه ۸ هزار نفری فیزیوتراپیست های ایران می توانند مهم ترین نقش را در پیشگیری، درمان و بازتوانی بیماریهای حرکتی ایفا کرده و خدمات پیشگیرانه فیزیوتراپی را برای جلوگیری از بروز لطمه های اسکلتی عضلانی به بیماران ارایه کنند.
مؤذن زاده درباب تأثیر خدمات به روز شده فیزیوتراپی بر سلامت و درمان افرادی که به فیزیوتراپیست ها مراجعه می کنند، اظهار داشت: فیزیوتراپی نخستین و بهترین پاسخ نسبت به بروز مشکلات حرکتی است، چه در مورد ضایعات بافت نرم و چه در مورد مشکلات سیستم های اسکلتی عضلانی، ساییدگی مفاصل، مشکلات دیسکی و لطمه های ورزشکاران و همین طور فیزیوتراپی می تواند بهترین نقش را در درمان بیماری هایی چون سکته مغزی، ضایعات نخاعی، شکستگی ها و مشکلات بافت نرم داشته باشد.
رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران درباب شایع ترین مشکلاتی که مردم در زمینه فیزیوتراپی با آن درگیر هستند، اضافه کرد: سالمندان با مشکلاتی همچون کاهش توان عضلانی، نقصان کارهای حرکتی، پوکی استخوان، ساییدگی مفاصل، شکستگی و ناتوانی فرد در انجام امور فردی، حرفه ای و اجتماعی خود مواجه بوده و فیزیوتراپیست ها می توانند در هر سه بعد پیشگیری، درمان و بازتوانی به بیماران سالمند کمک کنند تا فرد بصورت پویا و فعال زندگی خودرا ادامه دهد.
وی درباره ی احتیاج افراد جوان تر جامعه به فیزیوتراپی نیز اظهار داشت: یکی از اصلی ترین مشکلات اصلی جامعه ما هم اکنون افزایش مشکلات سیستم های اسکلتی عضلانی در کودکان، نوجوانان و جوانان است. متأسفانه در بحران پاندمی کرونا به سبب کاهش تحرک کودکان و نوجوانان و مشکلاتی همچون چاقی، رژیم غذایی نامناسب و کاهش قدرت عضلات و فقر حرکتی، بیماریهای اسکلتی عضلانی بالا رفته و به صورتی سن بروز مشکلات اسکلتی عضلانی در جمعیت نوجوان و جوان را کاهش داده است و این مسئله یک آژیر خطر برای آینده است. یعنی فردی که از الان در سن کودکی و نوجوانی فعالیت فیزیکی کمی دارد به تدریج در ادامه زندگی گرفتار مشکلات سیستمی همچون فشارخون، دیابت، پوکی استخوانی و ساییدگی مفاصل نیز می شود و به همین علت لازم است که آموزش های لازم و پیشگیرانه توسط فیزیوتراپیست ها به کودکان نوجوانان و جوانان داده شود.
مؤذن زاده در ادامه برای سالمندان سفارش هایی داشت و اظهار داشت: سالمندان باید روزانه ۴۵ دقیقه با کفش طبی و سرعت مناسب پیاده روی کنند. آنها همین طور باید فعالیت و ورزش های تقویتی، ایزومتریک، هوازی و کششی و ورزش های تنفسی که توسط فیزیوتراپیست ها آموزش داده می شود را نیز انجام دهند.
رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران همین طور سفارش کرد برای جلوگیری از چاقی و پوکی استخوان، افراد جامعه باید از کودکی تا میانسالی و دوران سالمندی فعالیت و ورزش هایی همچون ورزش های هوازی، پیاده روی منظم و تمرینات تنفسی را انجام دهند.

1401/07/24
14:15:35
5.0 / 5
155
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک