اپتیک optlab
رییس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اعلام كرد

نحوه تامین داروهای بیماران خاص در نوروز

نحوه تامین داروهای بیماران خاص در نوروز اپتیک: رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت، درباره ی وضعیت تامین داروهای بیماران خاص، نحوه فعالیت مراکز دیالیز و دندان پزشکی ها در تعطیلات نوروزی توضیح داد.دکتر امیرحسام علیرضایی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت دارو و درمان بیماران خاص در نوروز، اظهار داشت: برنامه توزیع داروهای بیماران خاص برمبنای اطلاعات استخراج شده از سامانه های مرتبط به سازمان غذا و دارو اعلام شده است. درباب بیماران هموفیلی نیز مانند سالهای قبل برای استانهای پر سفر سهمیه دارو افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: برای نوروز به بیماران سفارش شده است که داروهای مورد نیاز خودرا از مراکز مبدا دریافت نمایند. همین طور طی مکاتبه ای با کل دانشگاه های علوم پزشکی، مقرر شده است در صورت مراجعه بیماران خاص و نیاز به خدمات اورژانس، ارائه خدمت انجام شده و کمک های لازم ارائه شود.

علیرضایی درباره ی سهمیه اختصاص داده شده داروهای بیماران خاص به استانها برای تعطیلات نورزوی، اظهار داشت: باید توجه کرد که برای تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ به استانهای پر سفر شامل تهران، گیلان، مازندران، اهواز، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز سهمیه دارویی بیشتری برای بیماران خاص داده شده است. البته سفارش هر ساله ما به بیماران خاصی که در نوروز قصد مسافرت دارند، این است که داروهای مورد نیاز خودرا از مراکز مبدا دریافت نمایند و در صورت مشخص شدن مقصد، پیش از سفر اطلاعات مربوطه و مراکز بیمارستانی را از انجمن های مربوطه کسب کنند. بر این اساس این مرکز طی مکاتبه ای به کل دانشگاه های علوم پزشکی کشور اعلام می کنند تا در صورت مراجعه بیماران خاص و نیاز به خدمات اورژانس، کمک لازم به آنها صورت گیرد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت، درباره ی فعالیت مراکز دیالیز و مراکز درمانی بیماران تاالاسمی و... در تعطیلات نورزی نیز اظهار داشت: در صورت مشخص شدن مقصد بیماران، پیش از سفر اطلاعات مربوط به مراکز دیالیز ارسال شده و بیماران از دانشگاه مبدا معرفی نامه دریافت می کنند تا در مقصد مشکلی نداشته باشند. دانشگاه های علوم پزشکی کشور آمادگی کامل دارند تا در صورت مراجعه این بیماران و نیاز به همودیالیز، خدمات لازم را به آنها عرضه کنند.

وی اشاره کرد: به بیماران سفارش می نماییم که پیش از شروع سفر از وضعیت مرکز درمانی در شهر مقصد اطلاع داشته باشند، داروهای مورد نیاز خودرا همراه داشته باشد و در صورتیکه حالت پایداری ندارند، حتما پیش از سفر با پزشک خود مشورت کنند.

علیرضایی درباره ی نحوه ارائه خدمات دندان پزشکی در نوروز نیز اظهار داشت: در دانشگاه های علوم پزشکی در روزهای تعطیلات نوروزی، مراکز اورژانس برای ارائه خدمات دندانپزشکی اورژانسی فعالیت دارند و بیماران می توانند به این مراکز مراجعه کنند.
1401/12/24
13:27:47
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک