اپتیک optlab
نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت:

شرط اطلاع رسانی سلامت افراد سیاسی، تصمیم مجلس برای تعرفه های پزشكی

شرط اطلاع رسانی سلامت افراد سیاسی، تصمیم مجلس برای تعرفه های پزشكی اپتیك: سخنگوی وزارت بهداشت در مورد اطلاع رسانی از وضعیت سلامت افراد سیاسی اظهار داشت: در صورتی كه این افراد یا خانواده شان لازم بدانند در مورد وضعیت سلامت آنها اطلاع رسانی می گردد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، دكتر ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به مباحثی كه پیرامون هزینه های اسكان پرسنل مراكز بهداشتی و درمانی در مناطق دورافتاده كشور وجود دارد، تصریح كرد: وزارت بهداشت علاوه بر تأمین و تجهیز محل اسكان نیروهای شاغل در مراكز بهداشتی و درمانی، تمامی هزینه های خدماتی اسكان آنان را هم پرداخت می كند.
وی در مورد مبحث اطلاع رسانی پیرامون سلامت افراد سیاسی كشور خاطرنشان كرد: اگر این افراد یا خانواده شان صلاح بدانند اطلاع رسانی در مورد سلامت آنها صورت می گیرد.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره تعرفه های پزشكی سال ۹۷ اظهار داشت: برپایه قانون مصوب وزارت بهداشت به همراه سازمان نظام پزشكی و شورای عالی سلامت تعرفه های پیشنهادی را در آبان ماه تعیین نمودند اما پیش از اینكه این تعرفه ها ارسال شود، نمایندگان مجلس در كمیسیون تلفیق، مصوبه ای داشتند كه این تعرفه ها ثابت بماند.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه این پیشنهاد روز گذشته در صحن مجلس رأی نیاورد و مجدد به كمیسیون تلفیق ارجاع شد، انتظار می رود مجلس با عنایت به مصوبات قبلی در مورد تعرفه ها اقدام نماید.
حریرچی ادامه داد: بطور قطع آنچه را كه مجلس در ارتباط با تعرفه ها تصمیم گیری خواهد نمود قابل اجرا خواهد بود.
وی در ادامه پیرامون وضعیت شیوع آنفلوانزا در كشور اظهار داشت: امسال مورد حاد و غیرعادی در مورد آنفلوانزای فصلی نداشتیم گرچه نوعی كه امسال شایع شده بود با سالهای قبل متفاوت بود با این حال سفارش ما واكسن برای عموم نیست.
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه به آمار جامعه پزشكی در ۴۰ سال اخیر انقلاب اشاره نمود و خاطرنشان كرد: در سال ۵۷ كمتر از ۱۰ هزار پزشك عمومی، متخصص و دندانپزشك در كشور داشتیم كه هم اكنون این تعداد به ۱۱۷ هزار نفر افزایش یافته است. در واقع جمعیت پزشكان عمومی، متخصص و دندانپزشك كشور ۱۲ برابر شده و این در شرایطی است كه جمعیت كشور در ۴۰ سال قبل ۲.۵ برابر شده است.
حریرچی تعداد پزشكان عمومی را هم اكنون ۴۲ هزار و ۸۲۲ نفر و تعداد متخصصان را ۳۹ هزار و ۸۲۲ نفر اعلام نمود و اضافه كرد: ۱۴ هزار و ۳۱۴ نفر رزیدنت به همراه ۲۰ هزار و ۵۱ دندانپزشك داریم.
وی اظهار داشت: از تعداد ۳۹ هزار پزشك متخصص هم اكنون ۱۳ هزار و ۹۹۹ نفر در بیمارستان ها و مراكز دولتی مشغول به كار هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت در ارتباط با مبحث مالیات بر دخانیات كه این روزها در مجلس مورد بحث است، خاطرنشان كرد: تقاضای ما از نمایندگان مردم این است كه برای سلامت آینده مردم تصمیم گیری های سخت گیرانه ای در ارتباط با مالیات بر سیگار داشته باشند.
حریرچی با بیان اینكه پائین ترین مالیات بر سیگار را در ایران داریم ادامه داد: سالانه ۲۰ الی ۳۰ هزار میلیارد تومان خسارات مستقیم و غیرمستقیم سیگار بر سلامت دارد و این در شرایطی است كه روزانه ۲۰ میلیارد تومان در بیمارستان ها بابت خسارات سیگار بر سلامت مردم هزینه می گردد.

1396/11/16
12:49:35
5.0 / 5
4555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک