اپتیک optlab

ایران یكی از كشورهای پیشرفته در زمینه پیوند سلول های بنیادی در دنیاست

ایران یكی از كشورهای پیشرفته در زمینه پیوند سلول های بنیادی در دنیاست اپتیك: كرمانشاه- رئیس مركز تحقیقات هماتولوژی و انكولوژی و پیوند سلول های بنیادی با اشاره به اینكه 28 سال از شروع فعالیت در بخش سلول های بنیادی در كشور می گذرد، اظهار داشت: امروز ایران به جایگاه ممتازی در بین كشورهای دنیا در این بخش رسیده است.


پرفسور اردشیر قوام زاده روز چهارشنبه در حاشیه سومین كنگره سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) كرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: مبحث سلول های بنیادی از سال 69 در كشور شروع شده و از آن سال تابحال با روند خوبی كه طی شده به جایگاه ممتازی دست یافته ایم.
وی با اشاره به اینكه مبحث سلول های بنیادی در تهران شروع به كار كرد، اظهار داشت: اكنون 17 مركز در سطح كشور در این حوزه فعالیت دارد كه یكی از این مراكز در استان كرمانشاه فعالیت دارد.
او تقویت مراكز استان ها و تمركززدایی از مركز در این راستا را یكی از نیازهای اصلی دانست و اضافه كرد: اكنون در سطح مراكز كشور حدود یك هزار مورد پیوند استخوان در طول سال انجام می گردد.
وی یادآوری كرد كه در توسعه مراكز در كشور باید سنجیده و با برنامه عمل كرد و برپایه نیاز هر استان و تعداد بیماران هر منطقه اقدام به راه اندازی مراكز كرد.
به گفته او، هر مركز باید حداقل 10 تخت برای عرضه خدمات به بیماران داشته باشد و از جانب دیگر نباید این اقدام ها و فعالیت ها به صورت تجارتی در بیاید.
وی تصریح كرد كه فعالیت در حوزه سلول های بنیادی باید در مراكز دانشگاهی و زیرنظارت وزارت بهداشت و دانشگاه ها صورت گیرد تا از صدمه رسیدن به مردم جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینكه یك مركز در استان كرمانشاه فعال است و اقدام ها و فعالیت های خوبی در این مركز انجام می گردد خواهان افزایش سطح همكاری و هم افزایی این مركز با مراكز تحقیقاتی استان شد.
كنگره سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی با حضور اساتید دانشگاه های علوم پزشكی 10 استان كشور تا سوم اسفند ادامه دارد.
3033/8066


1396/12/04
11:12:54
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک