اپتیک optlab

نماینده خبرگان: نگرش اسلامی به معنای انكارعلوم نیست

نماینده خبرگان: نگرش اسلامی به معنای انكارعلوم نیست اپتیك: شیراز- نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان اظهار داشت: نگرش اسلامی به علوم برای یافتن سرنخ و مبنای اندیشه است و این كار به معنای انكار پیشرفت علوم گوناگون نیست.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا آیت الله سید علی اصغر دستغیب عصر یكشنبه دردیداربا رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز و جمعی از معاونان و مشاوران این دانشگاه عنوان كرد: در حوزه بهداشت و درمان باید دقت كرد كه عناوینی مانند طب الرضا(ع) یا طب الصادق(ع) وحی منزل نیست.
وی اضافه كرد: نباید گمان نماییم طب سنتی مساوی با طب دینی و خدشه ناپذیر است بلكه باید در این حوزه تتبعات فقهی دقیق صورت گیرد و با ریشه یابی احادیث معتبر، سره و ناسره جدا شود.
آیت الله دستغیب اظهار داشت: آموزه ها به صورت جزمی عرضه نشود بلكه در مقام دستورالعمل هایی در كنار دستاوردهای علوم نوین باشد.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان اضافه كرد: اگر در حوزه طب سنتی حدیث ضعیف و قوی جدا نشود و در مورد بررسی اعتبار، تسامح رخ دهد، نتیجه آن خدشه به اعتقادات عموم خواهد بود.
متولی آستان مقدس شاهچراغ(ع) افزود: تشكیك و انكار علوم مختلف و بخصوص علم پزشكی نه تنها به معنای دینی كردن علوم تجربی نیست بلكه به دین لطمه می زند.هر چه علوم تجربی مبنایی تر و پیشرفت آن عمیق تر باشد می تواند جامعه دانشگاهی و جامعه پزشكی را به سمت و سوی ارزش های دینی سوق دهد.
آیت الله دستغیب در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: باقی ماندن شبهات در ذهن نسل جوان عقیم ماندن برنامه ها را به دنبال دارد و از این منظر، زدودن قولی و فعلی شبهات باید در صدر اولویت های دانشگاه باشد.
وی با اشاره به اینكه حركات اصلاحی باید از دانشگاه ها و مراكز آموزشی آغاز شود و بر تعالیم دینی و ارزش های انقلاب مبتنی باشد، اظهار داشت: اقدامات سازنده برای تربیت كادر تراز انقلاب در دانشگاه ها به عمل آید زیرا این امر تغییراتی بنیادین را به دنبال خواهد داشت.
وی اضافه كرد: سوق دادن دانشگاه به سمت و سوی تعهدات دینی و برنامه های تبلیغی وسیع و كیفی و بخصوص زدودن شبهات از ذهن جوانان بسیار مهم است البته گاه برنامه ریزی ها به جهت بی پاسخ گذاشتن شبهات عقیم می ماند.
7375 /1876


1397/01/21
14:15:54
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک