اپتیک optlab
مسئول گروه تجهیزات پزشكی بیمه سلامت تاكید كرد؛

ضرورت عرضه مدارك كافی برای دریافت هزینه لوازم و تجهیزات پزشكی

ضرورت عرضه مدارك كافی برای دریافت هزینه لوازم و تجهیزات پزشكی اپتیك: مسئول گروه تجهیزات پزشكی دفترخدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت برای دریافت هزینه لوازم و تجهیزات پزشكی باید مدارك كافی داشته باشند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، امیر ندرلو، در مورد دریافت هزینه كرد بیمه شدگان از سازمان بیمه سلامت ایران، اضافه كرد: مداركی كه برای دریافت هزینه لوازم و تجهیزات پزشكی ازسازمان بیمه سلامت لازم و ضروری می باشد، شامل اصل و تصویر از كارت ملی و صفحه عكس دار دفترچه بیمه درمانی معتبر بیمه شده اصلی و بیمار، گواهی پزشك معالج، تصویر شرح عمل با ذكر نوع عمل جراحی، صورتحساب بیمارستانی، نسخ لوازم و تجهیزات پزشكی، گزارش رادیولوژی بعد از عمل جراحی برای تائید پروتز مصرفی بكار رفته برای بیمار، خلاصه پرونده، فاكتور خرید لوازم و تجهیزات پزشكی (تاریخ فاكتور حداكثر تا ۷ روز كاری بعد از عمل قابل پذیرش است)، گزارش آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و اصل ریز لوازم و تجهیزات بخش همراه و مشخصات كامل بیمار است.
وی در مورد پرداخت هزینه سمعك به بیمه شدگان هم اضافه كرد: پرداخت هزینه سمعك هر ۱۰ سال یك بار فقط برای یك گوش قابل پرداخت می باشد اما برای نوزادان وكودكان تا آخر سن ۶ سالگی در صورت نیاز برای هر دو گوش، سمعك قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود. هزینه سمعك برای افراد با افت شنوایی به میزان ۴۰ دسی بل و بیشتر از آن قابل محاسبه وپرداخت است.
ندرلو با اشاره به اینكه حداقل سابقه پرداخت حق بیمه پنج سال سابقه درسازمان بیمه سلامت ایران است اظهار نمود: هزینه تعمیر و باطری سمعك غیر قابل پرداخت می باشد. تشخیص سمعك باید با تجویز متخصص گوش و حلق و بینی صورت گیرد.
مسئول گروه تجهیزات پزشكی دفترخدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، همینطور درمورد دریافت محصولات بیماران استومی اظهار داشت: هزینه لوازم مصرفی بیماران استومی با ثبت درسامانه تایید خدمات و تشكیل پرونده و برپایه فاكتور خرید تا سقف اعلام شده در پورتال تجهیزات پزشكی وفرانشیز ۳۰ درصد محاسبه و پرداخت می گردد.
(بیمارانی كه تحت عمل جراحی استومی قرارمی گیرند، روی شكم خود دهانه ای به نام استوما دارند. استوما درحقیقت قسمتی از روده است كه از شكم خارج شده و توسط بخیه به جدار شكم ثابت می گردد و مواد دفعی بدن با استفاده از آن خارج می گردد. افرادی كه تحت عمل جراحی استومی قرار می گیرند، قادر نیستند مانند افراد عادی دفع ادرار ومدفوع داشته باشند.)

1397/01/27
15:55:57
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: بیمار , بیمه , پزشك , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک