اپتیک optlab

همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی در مشهد برگزار گردید

همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی در مشهد برگزار گردید اپتیك: مشهد- دومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی و دومین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب روز چهارشنبه در دانشگاه علوم پزشكی مشهد برگزار گردید.


دبیر علمی همایش و رئیس بخش تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان اظهار داشت: همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی با همكاری دانشگاه مونستر در بخش تامین هزینه ها، سخنرانان و ایده ها به مدت دو روز در دانشگاه علوم پزشكی مشهد ادامه دارد.
پروفسور علی گرجی اضافه كرد: بیماریهای سیستم عصبی به دو دسته حاد و مزمن طبقه بندی می شوند. بیماریهای حاد مانند سكته ها و صدمات مغزی بعد از ضربه هستند و بیماریهای مزمن مانند ام.اس، آلزایمر و پاركینسون در طول زمان نمایان می شوند.
وی ادامه داد: التهاب سیستم عصبی یك اتفاق پاتوبیولوژی و در میان تمامی بیماریهای مغز و اعصاب مشترك است. یكی از مواردی كه در دنیا بعنوان راهكار درمانی نوین در نظر گرفته می گردد بهبود بیماریهای سیستم عصبی با محوریت پاتوفیزیولوژی است. دومین همایش بین المللی التهاب عصبی با نگاهی نوین به بیماریهای در رابطه با این پدیده پاتوفیزیولوژییك بسترساز خیلی از فعالیتهای علمی و تشخیصی می گردد.
دبیر علمی همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی اظهار داشت: جدیدترین یافته های تحقیقاتی در مورد التهاب عصبی، یافتن روشهای نوین و كاربردی جهت تحقیقات در زمینه التهاب عصبی، آشنایی با ارتباط بین التهاب عصبی و بیماریهای حاد و مزمن، آشنایی با تاثیرات التهاب عصبی بر بیماران بستری شده در بخش مراقبتهای ویژه، دست یافتن به جدیدترین روشهای درمانی برای غلبه بر التهاب عصبی، ارتباط بین صرع و التهاب عصبی، تولید یك نگرش علمی به التهاب عصبی از محورهای گفت و گو در این همایش هستند.
وی اضافه كرد: 300 مقاله به همایش عرضه شد كه برگزیده آنها در قالب پوستر و سخنرانی عرضه شده و به 6 مقاله برتر هم بورس تحصیلی اعطا می شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مشهد هم در این همایش اظهار داشت: دولت یازدهم اقدامات اساسی برای تولید ارتباطات بین المللی قوی با مجامع علمی دنیا انجام داد و این اقدامات با استفاده از اجرای طرح تحول سلامت گسترش یافت و كسب اعتبار بین المللی با استفاده از مراوده های علمی با كشورهای دیگر در اولویتهای كاری دانشگاه های علوم پزشكی قرار گرفت.
دكتر محمدرضا دارابی اضافه كرد: ایران با تاثیرپذیری از فرهنگ و تمدن غنی و فرهنگ اسلامی خود درصدد است ارتباطات موثر خویش را با سایر دانشگاه های دنیا افزایش دهد تا ارتقای كمی و كیفی آموزش و علم در كشور بوجود آید.
رئیس دپارتمان نورولوژی دانشگاه مونستر آلمان هم اظهار داشت: التهاب عصبی كه امروز در این همایش مورد بحث قرار می گیرد كاربردهای زیادی در درمان و مبارزه با بیماریها دارد بنابراین خرسندیم كه با دانشگاه علوم پزشكی مشهد در این زمینه همكاری می نماییم.
دكتر اسون مویت اضافه كرد: دانشگاه مونستر آلمان با دانشگاه علوم پزشكی مشهد تابحال در زمینه تاثیر نوریفلمینشین یا التهاب عصبی بر روی مغز همكاری علمی داشته اند و نتایج این همكاری تاثیر خوبی بر درمان بیماریهایی مغز ناشی اثر التهاب عصبی، داشته است.
7489/1858


1397/01/30
15:24:30
5.0 / 5
5055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک