اپتیک optlab

بهبودی قابل توجه زخم دیابتی با استفاده از سلول های بنیادی

بهبودی قابل توجه زخم دیابتی با استفاده از سلول های بنیادی اپتیك: تهران- مدیر مركز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی تهران به آغاز طرح پژوهشی بهره گیری از سلول های بنیادی برای ترمیم زخم دیابتی در این مركز اشاره نمود و اظهار داشت: انتظار می رود این روش درمانی پیشرفته بهبودی زخم دیابتی را 30 تا 40 درصد افزایش دهد.


دكتر غلامرضا جاوید اسماعیلی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا ابراز امیدواری كرد كه با به نتیجه رسیدم این طرح، علاوه بر تسریع در روند بهبودی زخم دیابتی، طول دوره درمان آن هم كاهش پیدا كند.
وی اضافه كرد: در مطالعات بالینی زخم های غیر دیابتی، نتایج تحقیقات خیلی خوب بوده است و امیدواریم این روند برای افراد دیابتی هم محقق شود تا در بهبود زخم های آنان تسریع شود.
جاوید اسماعیلی اظهار داشت: این طرح مطالعاتی به تصویب كمیته اخلاق در پژوهش پزشكی و مركز كارآزمایی های بالینی وزارت بهداشت رسیده و مرحله اول آن با موفقیت انجام شده است.
وی با بیان این كه مرحله بعدی این طرح تحقیقاتی بزودی آغاز می شود، تصریح كرد: تعدادی از بیماران با رضایت كامل خود، در مرحله دوم این طرح شركت می كنند تا زمینه تسریع درمان این دسته از بیماران در كشور فراهم گردد.
مدیر مركز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی تهران اضافه كرد: سلول های بنیادی در مبتلایان به دیابت از بین می روند و ترمیم زخم آنان باید با استفاده از سلول های بنیادی افراد سالم انجام و سپس به فرد بیمار پیوند زده شود.
وی تصریح كرد: محققان این مركز در تلاش هستند تا با بهره گیری از روش های نوین درمانی از سلول های بنیادی مشتق شده از بافت چربی برای ترمیم زخم پای دیابتی استفاده كنند.
جاوید اسماعیلی بیان كرد: این كار باید با احتیاط كامل و با بررسی های دقیق صورت گیرد تا ضمن جلوگیری از عوارض احتمالی برای این افراد، تسریع در روند بهبودی حاصل شود.
به كارگیری سلول های بنیادی یكی از روش های نوین درمان است كه سبب می گردد بیماری های سخت و صعب العلاج هم درمان شوند.
وسیع ترین كاربرد درمان با سلول های بنیادی، تولید سلول ها و بافت هایی است كه می توانند برای درمان یا جایگزینی ارگانیسم های صدمه دیده به كار گرفته شوند.
علمی ** 1201 **2017


1397/02/18
12:14:40
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک