اپتیک optlab
محققان ادعا می كنند؛

تاثیر مثبت مصرف قرص های ضدافسردگی در حاملگی بر مغز كودك

تاثیر مثبت مصرف قرص های ضدافسردگی در حاملگی بر مغز كودك اپتیك: مطالعه مقدماتی نشان داده است كودكانی كه در رحم در معرض داروهای ضدافسردگی قرار گرفتند در سن ۱۲ سالگی در بعضی آزمون های توانایی مغزی نمره بالاتری كسب كردند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، محققان مشاهده نمودند از بین ۵۱ كودك مورد بررسی، آنهایی كه مادرشان در طول حاملگی داروی ضدافسردگی مصرف كرده بود در تست های «عملكرد اجرایی» نمره بالاتری كسب كردند.
عملكرد اجرایی به مجموعه مهارت های فكری گفته می گردد كه الزاما به انجام كارهای نظیر تمركز و توجه، خودكنترلی و تفكر انعطاف پذیر كمك می نماید.
این مطالعه یكی از جدیدترین مطالعات در مورد بررسی تاثیر قرارگیری كودكان در معرض داروهای ضدافسردگی در رحم مادر، بخصوص داروهای بازدارنده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI)، است.
داروهای SSRI از رایج ترین داروهای تجویزشده ضدافسردگی بوده و شامل داروهای نظیر فلوكستین (Prozac)، پاروكستین (Paxil) و سرترالین (Zoloft) هستند.
در مطالعات قبلی مشخص شده است زمانیكه مادر آبستن داروی SSRI استفاده می نماید فرزندش با ریسك بالاتر مبتلا شدن به برخی مشكلات روانی نظیر اوتیسم و اختلال بیش فعالی روبروست. با این حال، در بعضی مطالعات دیگر چنین رابطه ای مشخص نشد.
درحالیكه یافته های جدید مبین تاثیر مثبت قرارگیری كودكان در معرض داروهای ضدافسردگی SSRI در طول حاملگی است، اما هنوز دلیل آن كاملا مشخص نمی باشد و نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه است.

1397/02/21
18:22:58
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: دارو , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک