اپتیک optlab
در نشست خبری عنوان شد؛

شناسایی ۹۰ درصد مبتلایان به ایدز در كشور تا سال ۲۰۲۰

شناسایی ۹۰ درصد مبتلایان به ایدز در كشور تا سال ۲۰۲۰ اپتیك: رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از برنامه این وزارتخانه برای شناسایی ۹۰ درصد مبتلایان به ایدز در كشور تا سال ۲۰۲۰ اطلاع داد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، دكتر محمدمهدی گویا روز دوشنبه در نشست خبری به تشریح وضعیت بیماری های واگیر در كشور پرداخت و اظهار داشت: هدف گذاری وزارت بهداشت در پیشگیری و كنترل بیماری ایدز این است كه ۹۰ درصد كسانی كه مبتلا به این بیماری هستند را تا سال ۲۰۲۰ شناسایی كند. همینطور ۹۰ درصد این افراد تحت درمان قرار بگیرند و از درمان موثر ۹۰ درصد این افراد اطمینان حاصل پیدا نماییم.
گویا اضافه كرد: با این روش ظرف دو سال قبل موارد تحت درمان حدود ۴۰ درصد بیشتر از قبل بوده است.
وی ادامه داد: سیاست ما این است كه بتوانیم این افراد را بلافاصله پس از شناسایی تحت درمان قرار دهیم به صورتی كه از ۱۳ هزار بیمار مبتلا به ایدز كه تحت درمان هستند، ۴۰ درصد آنها با انجام آزمایشات لازم مشخص شده كه درمان موثر برای آنها انجام شده است.
رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت به مادرانی كه دارای رفتار پرخطر هستند، اشاره نمود و تصریح كرد: شناسایی این دسته از مادران در دستور كار قرار دارد تا بتوانیم در دوران حاملگی روند درمان این افراد را در شرایط ویژه انجام دهیم به صورتی كه زایمان این مادران به صورت ویژه انجام شده و پس از آن درمان آنها ادامه پیدا می كند.
گویا با اشاره به تولد كودكان از این دسته از مادران تصریح كرد: برنامه های درمانی ما نشان داده است ۹۳.۵ درصد كودكانی كه از مادران مبتلا به عفونت HIV به دنیا آمده اند، سالم بوده اند.
رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت دررابطه با داروهای بیماران مبتلا به ایدز اظهار داشت: هیچ كمبودی برای دارو نداریم زیرا بخش قابل توجهی در داخل تولید و بخش وارداتی آن در داخل موجود می باشد.
وی در ادامه به بیماری های واگیر در مناطق زلزله زده كرمانشاه اشاره نمود و اضافه كرد: یكی از موفق ترین كارهای وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه، برنامه پیشگیری از بیماری های واگیر در مناطق زلزله زده بوده است. به صورتی كه در فصل زمستان كه نگران بیماری های تنفسی بودیم، ۲۵ هزار نفر تحت واكسیناسیون آنفلوانزا قرار گرفتند.
رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاكید كرد: در فصل سرما هیچ موردی از طغیان بیماری های واگیر در منطقه نداشتیم.
گویا با اشاره به شروع فصل گرما تصریح كرد: در فصل گرما با بیماری هایی همچون سالك، وبا، عقرب گزیدگی و غیره مواجه هستیم كه خوشبختانه برنامه های ما برای كنترل این بیماری ها در مناطق زلزله زده به خوبی درحال انجام است.
وی در ادامه به مسمومیت های ناشی از قارچ های خوراكی در كشور اشاره نمود و تصریح كرد: آمارها نشان داده است تابحال ۱۱ نفر براثر مصرف این قارچ ها فوت شده اند و ۲۲۰ نفر بستری هستند.

1397/02/31
15:24:55
5.0 / 5
4538
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک