اپتیک optlab

تغییر آئین نامه داروخانه ها خدمات رسانی را مشكل می سازد

تغییر آئین نامه داروخانه ها خدمات رسانی را مشكل می سازد اپتیك: زنجان - رئیس انجمن داروسازان استان زنجان اظهار داشت: با اجرایی شدن تغییرات درآیین نامه جدید تاسیس داروخانه ها مشكلات عدیده ای تولید خواهد شد و به شكلی خدمات رسانی بهینه بویژه در مناطق صدمه پذیر را با مشكل مواجه می كند.


دكتر مهدی بیگدلی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: در ماههای اخیر زمزمه تغییر آیین نامه تاسیس داروخانه توسط وزارت بهداشت و درمان موجی از نگرانی و تشویش را در میان جامعه دارو سازان كشور بوجود آورده است.
وی اظهار نمود: داروخانه بعنوان یك موسسه پزشكی و تكمیل كننده چرخه درمان از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و داروسازان بدلیل دسترسی آسان، سریع و بدون هزینه مردم برای گرفتن مشاوره و درمان بیماریها نقش مهمی در تامین سلامت جامعه دارند.
بیگدلی تصریح كرد: باوجود مكاتبات و جلسات مختلف انجمن داروسازان كشور با مسئولان و وزیر بهداشت و درمان و همینطور نمایندگان كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، بدون درنظر گرفتن نظرات كارشناسی دقیق انجمن داروسازان ایران و باوجود مخالفت داروسازان تغییرات آیین نامه تاسیس داروخانه توسط وزارت بهداشت تصویب و ابلاغ گردیده است.
وی بیان كرد: با اجرا شدن دستورالعمل سابق، حدفاصله قانونی مناسب با استانداردهای علمی و اقتصادی بین داروخانه ها وجود داشت كه باعث تولید رقابت سالم، خدمت رسانی عادلانه و دسترسی ساده تمام اقشار جامعه بویژه مناطق شهری و روستایی كمتر برخوردار به خدمات دارویی شده بود.
رئیس انجمن داروسازان استان زنجان ادامه داد: با اجرایی شدن تغییرات در آیین نامه جدید فواصل داروخانه های موجود بسیار كم خواهد شد و با برداشته شدن محدویت فاصله، به طور مسلم داروسازان تمایل خواهندداشت كه داروخانه خویش را به داخل یا مجاورت ساختمانهای پزشكان و مناطق شهری برخوردار از امكانات خدمات پزشكی و درمانی منتقل كنند.
وی بیان كرد: تحقق این مهم باعث می گردد نه تنها شهرك نشینان، مناطق شهری و روستایی كه از خدمات محروم هستند، بیشترین صدمه را متحمل می شوند بلكه به شكلی باعث رقابت ناسالم و غیرحرفه ای بین داروخانه ها خواهد شد.
بیگدلی اظهار از امیدواری كرد: وزارت بهداشت و درمان در فاصله كوتاهی نسبت به عواقب این تصمیم آگاه شده و با حذف تغییرات جدید اعمال شده از بروز مشكلات آتی آن برای جامعه و نظام سلامت كشور پیشگیری كند.
به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، هم اكنون 130 داروخانه دولتی و خصوصی در استان فعالیت می نمایند كه از این تعداد 73 داروخانه خصوصی و دولتی به شهر زنجان اختصاص دارد.
200 دارو ساز هم در بخش های دولتی و خصوصی استان زنجان مشغول بكار هستند.
7320/8068


1397/03/30
15:28:56
5.0 / 5
4897
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک