اپتیک optlab
رئیس انجمن پزشكان عمومی ایران عنوان كرد؛

۴۰ هزار پزشك عمومی در طبابت گم شده اند

۴۰ هزار پزشك عمومی در طبابت گم شده اند اپتیك: رئیس انجمن پزشكان عمومی ایران با اشاره به جمعیت ۸۰ هزار نفری پزشكان عمومی كشور اظهار داشت: ۴۰ هزار نفر از این پزشكان در فضای طبابت كشور گم شده اند و سراغ رشته های غیرتخصصی رفته اند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، دكتر عباس كامیابی در نخستین نشست اقتصاد سلامت با مبحث «وضعیت و دورنمای طب عمومی در اقتصاد سلامت» اظهارداشت: هویت پزشكان عمومی مدتها است كه در نظام سلامت گم شده است و معلوم نیست این قشر از پزشكان در حوزه مدیریتی و تصمیم سازی در نظام سلامت دارند.
وی با طرح این مورد كه پزشك عمومی در شروع سطح بندی نظام سلامت و پیش از انقلاب جایگاه خودش را داشت اضافه كرد: متاسفانه در آن زمان با كمبود پزشك عمومی مواجه بودیم. اما الان شرایط به گونه ای است كه پزشكان عمومی ما به كشورهای دیگر مهاجرت می كنند.
كامیابی با اشاره به جمعیت ۸۰ هزار نفری پزشكان عمومی كشور افزود: پزشكان عمومی به شكلی در گذشته هم بسترساز و مدیر بودند اما هم اكنون با محدودیت هایی در حرفه پزشكی عمومی مواجه هستیم.
وی اضافه كرد: در قیاس با گذشته تكثر رشته های تخصصی و فوق تخصصی را شاهد می باشیم. در حالیكه پزشكان عمومی در سطح تشكیلات ستادی با محدودیت مواجهند.
كامیابی اظهار داشت: یك زمانی پزشكان عمومی بهترین كارشناسان حوزه سلامت بودند اما هم اكنون با محدودیت هایی برای آنها در تجویز دارو و آزمایش در سطح یك خدمات رو به رو شده اند.
رئیس انجمن پزشكان عمومی ایران با عنوان این مطلب كه ۴۰ هزار نفر از ۸۰ هزار جمعیت پزشك عمومی كار طبابت انجام نمی دهند، اضافه كرد: این افراد برای معیشت خودشان سراغ گرایش های غیرتخصصی رفته اند.
وی با انتقاد از اینكه سیاست های ما در زمان اجرا بسیار متفاوت می باشد، اضافه كرد: در پیش گرفتن سیاست های ابن الوقت خیلی بد است.
وی همینطور به افزایش تفاوت های درآمدی پزشكان عمومی با سایر پزشكان پس از اجرای طرح تحول سلامت اشاره نمود و اظهار داشت: قدرت خرید پزشك عمومی در درون جامعه پزشكی كاهش یافته است. در حالیكه تفاوت ۲ تا ۳ برابری درآمدهای جامعه پزشكی قابل قبول است اما پس از اجرای طرح تحول سلامت این فاصله زیاد شده است.

1397/04/20
14:01:35
5.0 / 5
4763
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک