اپتیک optlab

دستگاه طبی پاراواك به كمك بیماران ضایعه نخاعی گلستان آمد

دستگاه طبی پاراواك به كمك بیماران ضایعه نخاعی گلستان آمد اپتیك: گنبدكاووس - دستگاه ؛پاراواك؛ (پروتزعصبی) برای درمان و كمك به راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی، صدمه دیدگان و معلولیت های از ناحیه كمر به پایین در مركز توانبخشی گنبدكاووس در شرق استان گلستان مورد استفاده قرار گرفت.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، این دستگاه طبی برای اولین بار توسط استاد دانشگاه علم و صنعت تهران ساخته شد و هم اكنون به صورت آزمایشی برای درمان بیماران ضایعه نخاعی در شرق گلستان مورد استفاده قرار گرفته است.
گفته می گردد بیماران با ضایعه نخاعی از كمر به پایین تحت درمان با این دستگاه بعد از 6 ماه امكان راه رفتن خواهند داشت.
رییس اداره بهزیستی گنبدكاووس در این پیوند اظهار داشت: بیماران ضایعه نخاعی كه از پاراواك استفاده كنند بعد از 10 جلسه قادر به ایستادن و بعد از 6 ماه می توانند راه بروند.
محمدرضا فشایی با اشاره به اینكه این دستگاه برای نخستین بار در ایران تولید شده است، تصریح كرد: اداره كل بهزیستی استان گلستان دو دستگاه پاراواك را با هزینه تقریبی یك میلیارد و 100 میلیون ریال خریداری و در اختیار دو مركز در گرگان و گنبدكاووس قرار داده است.
وی افزود: در شرق استان گلستان 287 بیمار ضایعه نخاعی شناسایی شده اند كه 127 نفر آنان ساكن گنبدكاووس هستند و از اداره بهزیستی شهرستان ماهانه یك میلیون و 800 تا دو میلیون و 300 هزار ریال كمك هزینه خدمات پرستاری، تا یك میلیون ریال كمك هزینه خرید لوازم بهداشتی و هم مستمری دریافت می كنند.
فشایی خاطرنشان كرد: بخشی از بیماران ضایعه نخاعی زیر پوشش بهزیستی به صورت مادر زاد و تعداد زیادی از آنان هم بر اثر حوادث مختلف همچون سوانح رانندگی دچار مصدومیت و صدمه شده اند.
به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، 'پژمان' جوان 28 ساله گنبدی كه حدود 12 سال پیش براثر سقوط بالابر دچار ضایعه نخاعی شده است، بعد از 10 جلسه استفاده از دستگاه پاراواك، اكنون موفق به ایستادن شده و از این بابت بسیار خوشحال و امیدوار است تا ظرف چند ماه آینده بتواند راه برود.
به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، در آئین بهره برداری رسمی این دستگاه فرماندار ویژه گنبدكاووس و معاون سیاسی و اجتماعی او حضور داشتند.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1648


1397/05/07
14:16:16
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: بیمار , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک