اپتیک optlab

سكته مغزی احتمال زوال عقل را بالا می برد

سكته مغزی احتمال زوال عقل را بالا می برد اپتیك: تهران – مطالعات محققان دانشگاه اكستر انگلیس نشان داده است سكته مغزی احتمال زوال عقل را دو برابر بالا می برد.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیكال ساینس، این مطالعه با بررسی اطلاعات 3.2 میلیون نفر در سراسر جهان بزرگترین پژوهش در حوزه ارتباط زوال عقل (دمانس) با سكته مغزی است. این مطالعه با درنظر گرفتن عوامل خطر دیگری همچون دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی عروقی نشان داده است سكته مغزی احتمال بروز زوال عقل را دوبرابر بالا می برد.
بر اساس آمار انتشار یافته از سازمان جهانی بهداشت، هر سال 15 میلیون نفر در سراسر جهان به سكته مغزی مبتلا می شوند. از طرفی حدود 50 میلیون نفر در سراسر جهان به شكلی از زوال عقل مبتلا هستند و انتظار می رود این تعداد تا 20 سال آینده دوبرابر شود.
سكته مغزی به علت وقفه ای كوچك در جریان خون مغز یا انسداد رگ ها بوجود می آید. در این حالت جریان اكسیژن و مواد غذایی به مغز محدود می گردد و بخشی از بافت مغز صدمه می بیند. فشار خون، استعمال دخانیات، چاقی و عدم فعالیت بدنی همچون مهمترین دلایل سكته مغزی محسوب می شوند.
محققان معتقدند اقدامات پیشگیری از زوال عقل در افراد مبتلا به سكته مغزی ضروری می باشد.
علمی (6)**9259**1440


1397/06/11
12:56:58
5.0 / 5
4545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک