اپتیک optlab
محققان بریتانیایی پی بردند؛

تاثیر مخرب آلودگی هوا بر حافظه انسان

تاثیر مخرب آلودگی هوا بر حافظه انسان اپتیك: نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است استنشاق هوای آلوده فرد را در مقابل مبتلا شدن به دمانس یا زوال عقل صدمه پذیر می كند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، محققان بریتانیایی دریافتند قرارگیری در معرض میزان بالا آلودگی هوا ریسك مبتلا شدن به زوال عقل را تا ۴۰ درصد بالا می برد.
«ایان كاری»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه لندن، در این باره می گوید: «ما دریافتیم بیماران سالمند ساكن در نواحی با آلودگی بالاتر هوا در سال های بعد با احتمال بیشتر مبتلا شدن به زوال عقل روبرو هستند.»
محققان تاكید می كنند باید تحقیقات بیشتری در این زمینه برای تایید و فهم رابطه احتمالی بین آلودگی هوا و دمانس صورت گیرد.
محققان در این مطالعه، گزارش ۱۳۱ هزار فرد بزرگسال در رده سنی ۵۰ تا ۷۹ سال را بررسی كردند كه هیچ یك در ابتدا مطالعه مبتلا به زوال عقل نبودند.
بعد از پیگیری وضعیت این افراد به مدت ۷ سال، حدود ۲۲۰۰ نفر یا ۲ درصد از شركت كنندگان مبتلا به زوال عقل تشخیص داده شدند.
نتایج نشان داد افراد ساكن در مناطق دارای بالاترین میزان اكسید نیتروژن در مقایسه با افراد ساكن در مناطق دارای پایین ترین میزان آلودگی هوا، ۴۰ درصد بیشتر در معرض ریسك مبتلا شدن به زوال عقل قرار داشتند. ریسك مبتلا شدن به آلزایمر، متداول ترین نوع زوال عقل، هم در مورد افرادی كه در معرض بالاترین میزان اكسید نیتروژن قرار داشتند ۵۰ درصد بیشتر بود.
محققان در مورد پیشگیری از مبتلا شدن به زوال عقل یا كمك به كُندشدن روند پیشرفت آن، سفارش های را مطرح می كنند كه شامل ورزش منظم، رژیم غذایی سالم با میزان كم چربی های اشباع شده و همراه با مصرف زیاد میوه و سبزیجات، داشتن خواب كافی، حفظ فعالیت مغز با انجام اقداماتی نظیر پازل، یادگیری جدید و فعالیت های اجتماعی است.

1397/06/29
12:08:14
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: آلزایمر , بیمار , دانشگاه , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک