اپتیک optlab

وزیر بهداشت: تامین26دستگاه پرتودرمانی مناقصه گذاشته شده است

وزیر بهداشت: تامین26دستگاه پرتودرمانی مناقصه گذاشته شده است اپتیك: اهواز - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: تامین 26 دستگاه پرتو درمانی در كشور، برای مرتفع ساختن مشكل كمبود این دستگاه ها به مناقصه گذاشته شده است.


دكتر سید حسین قاضی زاده هاشمی روز شنبه در حاشیه بهره برداری از چند پروژه بیمارستانی و درمانی در اهواز، در جمع خبرنگاران بیان كرد: هم اكنون 19 قرارداد مناقصه برای تامین این دستگاه ها بسته شده و اولین دستگاه ها را تحویل خوزستان می دهیم.
پرتو درمانی استفاده از پرتوهای یونساز برای از بین بردن یا كوچك كردن بافت های سرطانی است.
در این روش در اثر صدمه DNA، سلول های ناحیه درمان (بافت هدف) تخریب و ادامه رشد و تقسیم غیرممكن می گردد.
وی در ادامه بیان كرد: بیمارستان ویژه سوانح و سوختگی اهواز كه امروز به بهره برداری رسید، مطابق استانداردهای بین المللی تولید شده و نیاز ساخت آن با عنایت به صنایع موجود در خوزستان احساس می شد و احداث یك بیمارستان دیگر در این زمینه در ماهشهر با كمك بخش خصوصی هم ضروری به نظر می آید.
قاضی زاده هاشمی اضافه كرد: بیمارستان كودكان ابوذر اهواز هم كه امروز به بهره برداری رسید، در ایران و دنیا كم نظیر است، و با عنایت به قدمت زیاد، ساختمان جدید با حمایت بنیاد مستضعفان و وزارت نفت ساخته شد كه امید است این نهضت ادامه یابد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: در سفر به خوزستان بیش از 50 پروژه بهداشتی و درمانی به بهره برداری رسید و الان درتمام شهرها و روستاهای این استان در حال ساخت و ساز هستیم اما به علت عقب ماندگی مزمن در خوزستان، كارها كمتر به چشم می آید.
وی افزود: بنیاد مستضعفان چند پروژه درمانی را در آبادان، خرمشهر و دزفول شروع كرده و حدود چهار هزار میلیارد ریال برای اجرای آنها در نظر گرفته است.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: وزارت بهداشت در سراسر كشور پروژه های مشترك با بنیاد مستضعفان دارد و امید است اجرای پروژه ها روز به روز گسترش یابد.
وی بیان كرد: امنیت روحی و روانی لازمه جامعه است كه در سایه گسترش خدمات و عدالت در سلامت و پشتیبانی بیمه ها از خدمات درمانی تحقق می یابد.
وی همینطور در آیین بهره برداری از پروژه های بهداشتی و درمانی در سرسرای شهدای دانشگاه علوم پزشكی اهواز هم اظهار داشت: توجه به این مورد كه بیمارستان های ابوذر(كودكان) و سوانح و سوختگی اهواز، اولین بیمارستان های تولید شده جدید بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دراهواز هستند من را خجالت زده می كند چون به این مفهوم است كه در حق استان كوتاهی شده است.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینكه اگر خوزستان نبود ایران تجزیه شده بود و خط مقدم مبارزه با هر دشمنی، خوزستان است افزود: این كوتاهی ها باید جبران شود و جبران كردن با ابراز تمایل وزارتخانه ها حل نمی گردد بلكه باید همه به میدان آیند.

** چاره مشكل كمبود متخصص مناطق محروم، تربیت نیروی بومی است
وزیر بهداشت با تاكید بر اهمیت تربیت نیروهای متخصص اظهار داشت: در این سفر حدودا در تمام شهرهای خوزستان مردم از كمبود پزشك متخصص شاكی بودند اما طبق قانون سطح بندی نمی توان به آنها متخصص داد و نمی توان انتظار داشت اعمال پیچیده جراحی در همه جا صورت گیرد.
قاضی زاده هاشمی اضافه كرد: فرستادن نیروی طرحی برای خوزستان فایده ندارد و چاره مشكل كمبود متخصص در مناطق محروم فقط تربیت نیروی بومی خاص در این مناطق است.
وی همینطور اظهار داشت: عملیات اجرایی بیمارستان یك هزار تختخوابی اهواز با مشاركت وزارت نفت و بهداشت امكان پذیر می گردد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از روز چهارشنبه گذشته سفر خویش را به منظور بازدید از مراكز بهداشتی، درمانی و بهره برداری از 51 طرح مختلف به خوزستان شروع كرده است.
هاشمی چهارشنبه شب وارد فرودگاه دزفول شد و چندین طرح بهداشتی و عمرانی را در شهرستان اندیمشك افتتاح و بعد از حضور در شورای اداری این شهرستان، از چند واحد بهداشتی و درمانی این شهرستان دیدن كرد.
وی روز پنجشنبه چند طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان های دزفول، شوش، شوشتر و گتوند را هم افتتاح، و وضعیت بهداشتی و درمانی این شهرستان ها را از نزدیك بررسی، و عازم شهرستان های ایذه و باغملك شد.
وی در این شهرستان ها هم از چند طرح بهداشتی و درمانی دیدن و برخی طرح ها را هم افتتاح نمود.
روز جمعه هم پروژه های بهداشتی، درمانی در رامهرمز، ماهشهر، امیدیه به بهره برداری رسید و سپس از بیمارستان های هندیجان و بهبهان دیدن كرد.
صبح روز شنبه هم ساختمان های جدید بیمارستان های ابوذر و سوانح و سوختگی اهواز و كلینیك تخصصی ابوذر در اهواز به بهره برداری رسید.
3004/ 6037


1397/07/08
10:16:35
5.0 / 5
4281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک