اپتیک optlab

تاثیر تغییر شیمی مغز بر سندرم خستگی مزمن

تاثیر تغییر شیمی مغز بر سندرم خستگی مزمن اپتیك: محققان آمریكایی در مطالعه ای متوجه شده اند كه سندرم خستگی مزمن یك اختلال روانی نیست، بلكه بر اثر بروز تغییراتی در مغز بیماران تولید می گردد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، بیماری ناتوان كننده سندرم خستگی مزمن CFS سبب می گردد فرد به حدی احساس خستگی كند كه نتواند فعالیت های عادی و روزمره خویش را انجام دهد. این بیماری علائم دیگری هم دارد اما اصلی ترین نشانه آن احساس خستگی شدید به مدت بیش از 6 ماه است.
بسیاری از افراد بعد از یك تا دو سال بهبود پیدا می كنند و دیگر به این بیماری مبتلا نمی شوند، اما بعضی از افراد ممكن است چندین سال با علائم خستگی مزمن مواجه باشند.
حدود 30 سال است كه بحث و گفت و گو در مورد این كه سندرم خستگی مزمن یك بیماری كامل است، شدت گرفته زیرا منتقدان این وضعیت را به عنوان یك بیماری كامل قبول ندارند و تصور می كردند كه این وضعیت تماما به ذهن افراد برمی گردد.
اكنون محققان دانشگاه جورج تاون در آمریكا در جریان یك مطالعه به شواهدی دست یافتند كه نشان داده است سندرم خستگی مزمن باعث بروز تغییراتی در شیمی مغز بیماران می گردد.
آنها بعد از این مطالعه ادعا می كنند كه سندرم خستگی مزمن همانطور كه پیش از این تصور می شد یك اختلال روانی نیست.
این محققان متوجه شده اند، سطوح در حال تغییر یك مولكول در مغز بیماران به نام miRNA كه مسئول به فعالیت انداختن و از فعالیت انداختن تولید پروتیین است بطور متناوب سبب بروز این علائم خسته كننده می گردد.
یافته های این مطالعه زمینه را برای شناخت و درمان بهتر این اختلال كه افراد زیادی را در سراسر جهان گرفتار كرده است، فراهم می كند.
یافته های این مطالعه اطلاعات قابل توجهی در مورد شیمی مغز این اختلال عرضه می دهد كه اكنون می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

 

1396/08/21
21:30:03
5.0 / 5
5401
تگهای خبر: بیمار , بیماری , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک