اپتیک optlab
یافته مطالعات محقق ایرانی؛

ارتباط سروصدا با افزایش ریسك حمله قلبی

ارتباط سروصدا با افزایش ریسك حمله قلبی اپتیك: مطالعه مقدماتی نشان داده است قرارگیری در معرض سروصداهای زیست محیطی باعث افزایش ریسك حملات قلبی و سكته می گردد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، به قول محققان بیمارستان دولتی ماساچوست آمریكا، سروصدا می تواند باعث تشدید فعالیت منطقه مغزی درگیر در واكنش استرس و در نتیجه افزایش التهاب عروق خونی شود.
یافته ها نشان داده است افرادی كه به شدت در معرض سروصداهای مزمن قرار دارند، نظیر سروصداهای ناشی از فرودگاه و بزرگراه، با افزایش ریسك مبتلا شدن به مشكلات قلبی-عروقی نظیر حملات قلبی و سكته ها روبرو هستند.
«آذر رادفر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اسناد و شواهد نشان داده است بین سروصداهای پیرامونی و بیماری قلبی-عروقی ارتباط وجود دارد، اما مكانیسم های فیزیولوژیكی پشت آن همچنان نامعلوم هستند.»
وی در ادامه می افزاید: «یافته های ما چشم انداز مهمی را در مورد بیولوژی مربوط به این پدیده نشان می دهند.»
محققان در این مطالعه، رابطه بین قرارگیری در معرض سروصدا و حوادث مهم قلبی-عروقی را در میان ۴۹۹ فرد سالم با میانگین سنی ۵۶ سال بررسی كردند.
با استفاده از تصویربرداری های PET و CT، دانشمندان فعالیت آمیگدالا را ارزیابی كردند. آمیگدالا منطقه مغزی دخیل در تنظیم استرس و واكنش های هیجانی است.
محققان همینطور گزارشات پزشكی شركت كنندگان را پس از مطالعه اولیه تصاویر بررسی كردند.
از بین ۴۹۹ شركت كننده، ۴۰ شركت كننده در طول ۵ سال اولیه دچار حادثه قلبی-عروقی مثل حمله قلبی یا سكته شدند. محققان آدرس محل زندگی و میزان سروصدا اطراف شان را ارزیابی كردند.
نتایج نشان داد افراد در معرض بالاترین میزان سروصدا با فعالیت بیشتر آمیگدالا و التهاب بیشتر در عروق خونی شان روبرو بودند. این افراد همینطور سه برابر بیشتر در معرض ریسك حمله قلبی یا سكته قرار داشتند.

1397/08/17
21:35:58
5.0 / 5
4480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک