اپتیک optlab
تحقیقات جدید نشان می دهد؛

داروی دیابت به كاهش ریسك نارسایی قلبی كمك می نماید

داروی دیابت به كاهش ریسك نارسایی قلبی كمك می نماید اپتیك: تحقیق جدید نشان داده است داروی دیابت موسوم به Farxiga (dapagliflozin) می تواند فایده ای دوگانه برای بیمار داشته باشد و احتمال نارسایی قلبی را هم در بیمار كم كند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، طبق نتایج مطالعات جدید توسط محققان بیمارستان زنان و بریگام بوستون، بیماران مبتلا به دیابت نوع۲ كه Farxiga (dapagliflozin) مصرف می كردند در مقایسه با گروه دریافت كننده دارونما، شاهد كاهش احتمال بستری شدن به علت نارسایی قلبی تا ۲۷ درصد بودند.
دكتر «استفن ویویوت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج آزمایشات ما نشان داده است انتخاب درمانی نظیر این دارو، علاوه بر درمان موثر در كاهش گلوكز خون، می تواند در كاهش ریسك مشكلات قلبی و كلیوی هم موثر باشد.»
در مطالعه جدید، بیشتر از ۱۷ هزار بیمار مبتلا به دیابت نوع۲ در رده سنی ۴۰ سال به بالا حضور داشتند. حدود ۷۰۰۰ نفر از آنها مبتلا به بیماری قلبی بودند و بیشتر از ۱۰ هزار نفرشان دارای فاكتورهای پرخطر بیماری قلبی بودند.
بیماران روزانه ۱۰ میلیگرم Farxiga یا دارونما دریافت می كردند. Farxiga نوعی دارو موسوم به بازدارنده SGLT۲ است.
نتایج نشان داد مصرف این دارو باعث كاهش ریسك حمله قلبی، سكته و مرگ ناشی از مشكلات قلبی-عروقی نشد، اما بیمارانی كه این دارو را مصرف كردند شاهد كاهش ۲۷ درصدی احتمال بستری شدن شان در بیمارستان به خاطر نارسایی قلبی بودند.
به گفته محققان، ریسك نارسایی كلیوی و مرگ ناشی از نارسایی كلیه هم در این افراد كاهش یافته بود.

1397/08/21
18:19:51
5.0 / 5
4539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک