اپتیک optlab
نایب رئیس انجمن ارتودنتیست های ایران:

تجهیزات ارتودنسی از پوشش ارز دولتی خارج شد

تجهیزات ارتودنسی از پوشش ارز دولتی خارج شد به گزارش اپتیك نایب رئیس انجمن ارتودنتیست های ایران با اشاره به عدم اختصاص ارز دولتی به تجهیزات ارتودنسی، اظهار داشت: این مسئله به معنای حداقل دو برابر شدن قیمت كالاهای ارتودنسی است.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، فرهاد جعفری، در آستانه برگزاری سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنتیستهای ایران، اظهارداشت: تا حدود یك ماه پیش به اقلام ارتودنسی ارز دولتی تعلق می گرفت. البته به علت اینكه روند تخصیص ارز و واردات و ترخیص كالا در چند ماه گذشته بسیار پیچیده شده بود و شركت های وارد كننده مواد و لوازم دندانپزشكی درگیر كاغذبازی و آیین نامه های مختلف شده بودند خیلی از شركت ها به سختی موفق به واردات تجهیزات ارتودنسی می شدند.
وی اضافه كرد: این مسئله سبب شد كه شاهد كمبود بعضی از لوازم ارتودنسی در بازار باشیم با این وجود از حدود یك ماه پیش به صورت كلی اختصاص ارز دولتی به تجهیزات ارتودنسی متوقف گردید و این لوازم از گروه یك اولویت كالایی به گروه دو انتقال یافت ازاین رو شركت ها باید تجهیزات ارتودنسی را با ارز نیمایی خریداری كنند.
دبیر اجرایی سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنتیست های ایران افزود: این مسئله به معنای حداقل دو برابر شدن قیمت كالاهای ارتودنسی است و از سویی افزایش سایر هزینه های مطب های دندانپزشكی هم بر این مشكل دامن زده و در نهایت هزینه های درمان ارتودنسی را افزایش داده است.
جعفری اظهار داشت: دستگاه هایی همچون وزارت بهداشت و اداره تجهیزات پزشكی در این زمینه می توانند اقدامات موثر را جهت اختصاص ارز دولتی به تجهیزات ارتودنسی انجام دهند و انجمن هم در حال نامه نگاری های لازم در این زمینه می باشد. هرچند كه می دانیم به علت اعمال تحریم ها تامین ارز تمام كالاها با مشكلاتی مواجه می باشد ولی لازم است كه حداقل بعضی از اقلام پر مصرف ارتودنسی تحت پوشش ارز دولتی قرار گیرند.
وی تصریح كرد: زمانی كه هزینه های ارتودنسی و دندانپزشكی افزایش یابد مردم انجام این درمان های مهم را به تأخیر انداخته یا از آن صرف نظر می كنند. این مسئله تبعات و مشكلات مختلفی را به همراه داشته و سلامت دندان افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد. به صورت مثال پوسیدگی های دندانی افزایش و بیماری های لثه فرد را تهدید خواهد نمود و از سویی نازیبایی ناشی از مشكلات دندانی فكی می تواند اعتماد به نفس فرد را به خطر انداخته و سلامت روان او را هم دستخوش تهدید قرار دهد.

1397/09/08
15:32:07
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک