اپتیک optlab
كارشناس اداره كل دارویی سازمان غذا و دارو مطرح كرد:

واكنش به تبلیغ دارو توسط یكی از هنرپیشه های زن

واكنش به تبلیغ دارو توسط یكی از هنرپیشه های زن به گزارش اپتیك كارشناس اداره كل دارویی سازمان غذا و دارو در واكنش به پیگیری تبلیغ یك دارو توسط یك هنرپیشه اظهار داشت: هنوز در این ارتباط پرونده ای در سازمان غذا و دارو تشكیل نشده است.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، امین مطلبی بامداد یكشنبه در نشست خبری دومین كنگره بین المللی داروسازی نوین با عنوان این مطلب كه بیشترین تبلیغات دارویی در فضای مجازی مربوط به شبكه های ماهواره ای است، تصریح كرد: متاسفانه تبلیغات در ماهواره ها تحت كنترل ما قرار ندارد.
وی با بیان اینكه سازمان غذا و دارو برای تبلیغ دارو آیین نامه دارد، اضافه كرد: تبلیغ دارو فقط توسط پزشك و داروساز مجاز است.
مطلبی همینطور به آیین نامه معرفی و تبلیغات دارویی اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق این آیین نامه رابطه بین پزشك و داروساز در تبلیغات دارویی مشخص شده و مجازات هم تعیین گردیده است.
وی در ارتباط با نامه انجمن داروسازان در خصوص اینكه تجویز دارو با نام تجاری می بایست ممنوع شود، تاكید كرد: تجاری بودن دارو به خاطر چند تخلف نمی بایست زیر سؤال برود.
مطلبی در ارتباط با تبلیغ یك دارو توسط یكی از هنرپیشه های زن، اظهارداشت: این قبیل موارد در كمیسیون ماده قانونی بیست مورد بررسی قرار میگیرد اما برای این مورد پروندهای تشكیل نشده است.

1397/09/18
13:17:43
5.0 / 5
4856
تگهای خبر: پزشك , دارو , داروسازی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک