اپتیک optlab

سمیعی برای تكمیل مركز علوم اعصاب ایران خواستارحمایت خیرین شد

سمیعی برای تكمیل مركز علوم اعصاب ایران خواستارحمایت خیرین شد اپتیك: پروفسور مجید سمیعی پزشك و جراح نامدار مغز و اعصاب ایران كه به چین سفر كرده است، خواهان حمایت مردم و خیرین برای اتمام مركز علوم اعصاب ایران شد.


سمیعی كه برای گشایش «مركز بین المللی علوم مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در پكن» به چین سفر كرده است، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پكن اضافه كرد: عمده كارهای مركز علوم اعصاب ایران انجام شده است و در مرحله نازك كاری است.
وی با اشاره به اینكه این مركز از محل كمك های خیرین راه اندازی میگردد اصرار كرد برای تكمیل آن نیازمند حمایت مردمی هستیم.
او از كسانی كه توان كمك به این مركز را دارند خواست به این مركز كمك كنند تا هرچه سریعتر فعالیت خودرا شروع كند و بیماران ایرانی بتوانند از این مركز استفاده كنند.
سمیعی گفت: امیدوارم مركز علوم اعصاب ایران بزودی راه اندازی شود تا بتوانم در این مركز به مردم كشورم بیشتر خدمت كنم.
ساخت مركز تحقیقات علوم مغز و اعصاب ایران از سال ۸۹ با پیشنهاد و پیگیری پروفسور مجید سمیعی در ساختمانی با زیربنای ۷۹ هزار و ۶۷۰ مترمربع در منطقه ای بالای دریاچه چیتگر و در غرب تهران شروع شد.
در حال حاضر بخشی از این طرح با ۱۴ اتاق عمل بسیار پیشرفته جراحی مغز و اعصاب و ۵۵ كلینیك در ۱۱ طبقه تولید شده كه دو برابر مركز مغز و اعصاب هانوفر آلمان، مركزی كه پروفسور سمیعی آنرا اداره می كند، می باشد.
این مركز در صورت تكمیل، بزرگ ترین مركز علوم مغز و اعصاب جهان خواهد بود.
پروفسور سمیعی در این گفت گو همین طور از جوانان خواست اهتمام كنند از كارهای فرعی دوری كنند و روی تحصیل تمركز كنند با این امید كه جوانان امروز ایرانی بتوانند نقش خودرا در سراسر جهان ایفا كنند و دانش خودرا برای كشور ما به دست بیاورند.
وی اظهار داشت: هر جای دنیا باشم قلبم برای ایران می تپد و دوست دارم بهترین فعالیت هایم را برای مردم ایران انجام دهم اما یك پزشك باید در نقاط دیگری هم كه امكانش فراهم گردد، فعالیت كند و از این لحاظ خوشحال هستم در كشوری مانند چین این امكانات به وجود آمده است.
او اشاره كرد با هدف توسعه و رشد دانش پزشكی ایران، در سال هایی كه در آلمان بودم هر ساله كنگره هایی در ایران برگزار كردم و آنچه را در این حوزه می دانستم به متخصصان ایرانی منتقل كرده ام.
پروفسور سمیعی اظهار داشت حالا وجدانم راضی است چون برای پیشرفت علم جراحی مغز و اعصاب ایران، هیچ كوتاهی نكرده ام.
وی افزود: با تلاش های من، حالا افراد برجسته ای در ایران در این رشته مشغول كار هستند و امیدوارم مركز علوم اعصاب ایران باز بزودی راه اندازی شود تا بتوانم در این مركز به مردم كشورم بیشتر خدمت كنم.

** علاقه و تصمیم چینی ها برای بهره مندی از دانش جراح نامدار ایرانی
پروفسور سمیعی در مورد گشایش مركز مغز و اعصاب پكن به نام خودش اظهار داشت: از 30 سال پیش تا كنون برای متخصصان و جراحان مغز و اعصاب چین، دوره های مختلف برگزار می كنم و می توان گفت حدودا تمام جراحان مغز و اعصاب این كشور در مكتب من تحصیل كرده اند.همین روابط دیرینه با چین سبب شده است تا آنها هر ساله علاقه نشان دهند و از من دعوت كنند. امسال باز تصمیم گرفتند این مركز را با تمام امكانات و با رهبری و مدیریت من راه اندازی كنند.
پروفسور سمیعی افزود: امروز هم اتاق های عمل این مركز با حضور تعداد زیادی از متخصصان و جراحان مغز و اعصاب چین افتتاح شد و دو عمل جراحی را به صورت زنده برای جراحان مغز و اعصاب چین، آموزش دادم.
به گفته وی، چین با یك میلیارد و 400 میلیون نفر جمعیت، كشور بزرگی است و اگر بتوانم خدمتی به این جامعه بزرگ كنم تا در جراحی مغز و اعصاب پیشرفت كنند جای خوشی دارد.
این پزشك صاحب نام ایرانی افزود: امروز دو عمل جراحی سخت و سنگین را به صورت آموزشی برای جراحان چینی انجام دادم.
پروفسور سمیعی افزود: در عمل نخست كه Craniopharyngioma بود یك غده سرطانی در جای خیلی خطرناكی قرار داشت و اعصاب چشم و عروق شریان اصلی مغز را درگیر كرده بود كه الحمدلله با تمام مشكلات، این تومور را به صورت كامل خارج كردیم.
پروفسور سمیعی در مورد عمل دومش كه یك عمل آكوستیك (Acoustic neuroma) بزرگ و پیچیده بود باز اصرار كرد بخصوص این مورد را برای جراحی انتخاب كردم تا جراحان چینی، جراحی های سخت را تجربه كنند.
او با اشاره به اینكه تمام كسانی كه در این مركز كار می كنند شاگردان من هستند و در آلمان هم در نزد من تجربه كسب كرده اند، اضافه كرد: در شهر شنژن در جنوب چین هم مركز بزرگی به اسم من گشایش یافته و مقرر است در كنار آن مركز یك بیمارستانی شبیه مركز علوم و اعصاب ایران باز راه اندازی شود.
پروفسور سمیعی اضافه كرد: با عنایت به اینكه رهبری دو مركز پكن و شنژن به عهده خود من است فرصت بزرگی برای فعالیت تخصصی جراحی مغز در این كشور فراهم گشته است.
مركز بین المللی علوم مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در پكن، روز سه شنبه با انجام 12 عمل جراحی زنده برای اساتید جراحی اعصاب چین با حضور پروفسور «مجید سمیعی» پزشك شهیر و نامدار ایرانی شروع به كار كرد.
این مركز كه جدیدترین و كاملترین مركز جراحی مغز آسیا است دارای 285 تخت بستری، هشت اتاق عمل جراحی پیشرفته مجهز به تكنولوژی های نوین تصویربرداری و جراحی، 25 تخت ICU و امكانات تشخیصی مدرن است كه تحت هدایت و مدیریت پروفسور مجید سمیعی، در كنار بزرگترین بیمارستان آموزشی و درمانی پكن به بهره برداری رسید.
پروفسور سمیعی در سه دهه گذشته نقش بی نظیری در تربیت جراحان مغز و اعصاب چین داشته است بنابراین این مركز جراحی پیشرفته با درخواست دولت چین در شهر پكن توسط پروفسور سمیعی طراحی و اجرا شده است و امروز رسما با انجام 12 عمل جراحی فعالیت خودرا شروع كرد.
همزمان با شروع به كار این مركز، پروفسور سمیعی دو عمل جراحی مغز را به صورت آموزشی برای اساتید و متخصصان مغز و اعصاب چین انجام داد و اساتید باز از راه مانیتور بزرگی كه در سالن جنب اتاق عمل قرار داشت به صورت زنده از تجربیات پروفسور سمیعی بهره مند شدند.
همچنین بنا به درخواست دولت چین و شهردار شنژن در جنوب این كشور، یك بیمارستان هزار تختخوابی به نام «مركز پزشكی سمیعی» در شهر شنژن تولید شده است كه سه ماه پیش فاز نخست آن راه اندازی شد و ظرف چند ماه آینده باز اتاق عمل جراحی این بیمارستان راه اندازی میگردد.
مركز بین المللی مغز و اعصاب شهر شنزن باز با 400 تخت بستری، با درخواست شهردار این شهر توسط پروفسور سمیعی در حال طراحی و اجرا است.
**آساق**1904**


1397/09/30
13:29:33
5.0 / 5
4855
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک