اپتیک optlab
وزیر بهداشت:

كمبود دارو نخواهیم داشت، تكلیف تعرفه های 98 هنوز معین نمی باشد

كمبود دارو نخواهیم داشت، تكلیف تعرفه های 98 هنوز معین نمی باشد اپتیك: وزیر بهداشت با اشاره به این كه سال آینده مطلقا كمبود دارو نخواهیم داشت، اظهار داشت: اما سفارش من این است كه هزینه ها مطابق با درآمدهای كشور باشد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه جلسه هیات دولت امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران، با تاكید بر این كه در سال آینده چیزی به نام كمبود داروهای اساسی مطلقا نخواهیم داشت، در این باره اظهار نمود: من هیچ گاه نگفته ام در زمینه دارو سال آینده سخت خواهد بود. من به همكارانم سفارش كرده ام كه سال آینده كمربندها را باید محكم تر بندند و هزینه كردها منطبق با درآمدهای كمتر كشور باشد تا بتوانیم از این فشارهای اقتصادی خارج شویم.
وی افزود: هیچ كس از من سیگنالی دریافت نكرده است كه امكان دارد سال آینده با كمبود دارو و تجهیزات پزشكی مواجه شویم. البته امكان دارد بعضی از پزشكان داروهای خارجی را نسخه كنند كه مشابه داخلی داشته و مراحل تست خودرا با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. در مورد این نوع داروها كه مشابه داخلی دارند، ما نیازی نمی بینیم كه آنها را وارد نماییم. ما برای پشتیبانی از تولید داخلی اجازه ورود دارو و تجهیزاتی كه مشابه داخلی دارند را نمی دهیم و این به معنای كمبود دارو نیست.
وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال كه آیا رقم فرار مالیاتی پزشكان شش هزار و 700 میلیارد تومان است، در این باره توضیح داد: این رقم درست نیست. مركز پژوهش ها هم تاكید كرده است كه این رقم درست نیست. البته درباره رقم فرار مالیاتی اطلاعی ندارم، ولی این واقعیت وجود دارد كه در همه اقشار فرار مالیاتی مشاهده می شود و نمی توان این مساله را انكار كرد.
وی درباره قیمت دارو در سال آینده باز اظهار داشت: افزایش قیمت داروها در سال آینده در حد افزایش سنواتی است و داروها بیشتر از 10 درصد افزایش قیمت نخواهند داشت.
نمكی همین طور در مورد تعرفه های پزشكی برای سال آینده، اشاره كرد: شورای عالی بیمه با یك تیم كارشناسی و حرفه ای تعرفه ها را بررسی نموده تا هم نمایش دهنده خدمات و هم گیرنده خدمات از تعرفه ها حداكثر رضایت را داشته باشند. هنوز تعرفه ها مشخص نشده است و البته بیش از اندازه تورمی كه در بودجه آمده است، نمی توانیم تعرفه های دولتی را افزایش دهیم.1397/12/01
14:17:40
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک