اپتیک optlab
عضو انجمن تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی عنوان كرد؛

خودكفایی ایران در تجهیزات مقابله با عفونت بیمارستانی

خودكفایی ایران در تجهیزات مقابله با عفونت بیمارستانی به گزارش اپتیك عضو هیأت مدیره انجمن تولید كنندگان تجهیزات پزشكی و آزمایشگاهی، با اشاره به اینكه عفونت بیمارستانی در كمین بیماران است، اظهار داشت: ایران در تجهیزات مقابله با عفونت بیمارستانی به خودكفایی رسیده است.


به گزارش اپتیك به نقل از مهر، مهدی شاهمرادی مقدم، در آستانه برگزاری نمایشگاه ایران هلث در ارتباط با عفونت های بیمارستانی تصریح كرد: یكی از مهمترین عواملی كه بعد از جراحی، سلامت بیمار را تهدید می كند مبحث عفونت های بیمارستانی است. وی ادامه داد: هرچند كه اقدامات مؤثری در این زمینه انجام گرفته ولی هنوز آمار این عفونت ها در كشور بالا است و گرفتاری هایی را گاهی برای بیماران بوجود می آورد. شاهمرادی مقدم افزود: شركت های زیادی تاكنون وارد عمل شده تا بتوانند میزان عفونت را در مراكز درمانی كاهش دهند و بسته به نیاز بخش های مختلف همچون اتاق عمل، آی سی یو، بخش عفونی و … محصولات و ماشین آلات خویش را عرضه می كنند. وی با اشاره به اینكه در كشور ما ۹۵ درصد نیازها در زمینه كنترل عفونت بیمارستانی، دستگاه های آن تولید داخل است تصریح كرد: این مسئله نیاز به واردات را به شدت كاهش داده است و امیدواریم مشكلاتی كه در این زمینه بوجود آمده رفع گردد تا به صورت ۱۰۰ درصد در زمینه مقابله با عفونت بیمارستانی خودكفا شویم. شاهمرادی مقدم با اشاره به اینكه برگزاری نمایشگاه ایران هلث یكی از بزرگترین رویدادهای تجارت و بازرگانی در حوزه سلامت به حساب می آید، اضافه كرد: در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای علمی و تولیدات و تجهیزات در زمینه مقابله با عفونت بیمارستانی عرضه می شود. وی با اشاره به اینكه نمایشگاه ایران هلث یكی از بزرگترین رویدادهای تجارت و بازرگانی در حوزه سلامت به حساب می آید، اظهار داشت: با عنایت به شرایط فعلی كشور و وضعیت تحریم ها انجمن تولید كنندگان و صادر كننده تجهیزات و ملزومات پزشكی نقش مهمی در تأمین ۷۰ درصد نیازهای كشور در این زمینه داشته اند و فعالیت آنها در بخش های مختلف به لحاظ كمی و كیفی اثربخش بوده است.
شاهمرادی مقدم اظهارداشت: نمایش و عرضه تجهیزات آزمایشگاهی، دارویی و پزشكی از محورهای اصلی این نمایشگاه است و موضوعات دیگری همچون گردشگری سلامت، استارت آپ، اپلیكیشن های سلامت و رسانه های حوزه سلامت برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است. چهار تشكل شامل اتحادیه صادركنندگان تجهیزات پزشكی، انجمن مهندسی پزشكی، انجمن صنفی تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی و اتحادیه بازرگانان در برگزاری نمایشگاه ایران هلث كه از ۱۹ تا ۲۲
خرداد ۹۸ برگزار می شود، مشاركت دارند.

1398/01/19
14:16:22
5.0 / 5
4346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک