اپتیک optlab

مرگ ۲ برابری مادران حامله در آمریكا نسبت به كشورهای توسعه یافته

مرگ ۲ برابری مادران حامله در آمریكا نسبت به كشورهای توسعه یافته اپتیك: مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا (CDC) اعلام نمود كه زنان حامله در ایالات متحده تا یك سال سپس وضع حمل باز در معرض خطر مرگ و میر هستند و علت آن عموما مشكلات قلبی است كه قابل پیشگیری می باشند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، آمریكا با آمار دو برابریِ میزان مرگ و میر مادران و نوزادان در مقایسه با هر كشور مشابه دیگر خود، در بین كشورهای توسعه یافته خطرناك ترین كشور برای زایمان به حساب می آید.
داده های جدید مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا نشان داده است سالانه ۷۰۰ زن به علت مشكلات حاملگی در این كشور جان خودرا از دست می دهند كه یك سوم آنها در طول بارداری، یك سوم به هنگام یا بلافاصله سپس زایمان و یك سوم دیگر تا یك سال سپس زایمان جان خودرا از دست می دهند.
اما متخصصان می گویند اغلب این موارد به خصوص ۳۴ درصد ناشی از بیماری های قلبی و ۱۲.۵ درصد ناشی از عفونت های قابل پیشگیری است.
این گزارش سپس دستورالعمل های جدید ACOG (كالج متخصص زنان و زایمان) كه نسبت به تبعیض های نژادی و نژادپرستی آشكار آگهی داد و اعلام نمود كه زنان سیاه پوست بیشتر از زنان سفیدپوست احتمال مرگ ناشی از بیماری های قلبی در دوران حاملگی را دارند، انتشار یافته است. افزایش میزان مرگ و میر مادران حامله به علت افزایش بیماری های قلبی-عروقی در دوره حاملگی است و علیرغم این كه خیلی از این موارد قابل پیشگیری است اما فرصت های زیادی برای شناسایی عوامل خطر پیش از حاملگی وجود نداشته و اغلب در تشخیص علایم در دوران حاملگی و سپس زایمان خصوصاً در زنان سیاه پوست تاخیر وجود دارد.
گزارش اخیر مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا مواردی همچون مرگ یك زن در دوران حاملگی یا طی یك سال سپس اختتام حاملگی به علت عوارض بارداری، زنجیره ای از حوادث به وجود آمده توسط حاملگی یا تشدید شرایط غیر در رابطه با اثرات فیزیولوژیكی حاملگی را جزو مرگ و میرهای مربوط به حاملگی برشمرده است.
بنابر نوشته دیلی میل، رابرت ردفیلد، مدیر مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا (CDC) با بیان این كه اطمینان از مراقبت های كافی برای مادران در دوران حاملگی و سپس زایمان باید از اولویت های كشور باشد، تصریح كرد: بااینكه بیشتر حاملگی ها با موفقیت انجام می شود، من از جامعه بهداشت عمومی درخواست دارم آگاهی ها را در مورد علایم عوارض جدی حاملگی و نیاز در مورد مراقبت های پیشگیرانه كه می تواند زندگی های بسیاری را نجات دهد، بالا برند.
منبع:

1398/02/23
14:36:17
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک