اپتیک optlab
معاون كل وزارت بهداشت:

چرا باید ۸۵ درصد بیماران ایلامی برای درمان به خارج از استان بروند؟

چرا باید ۸۵ درصد بیماران ایلامی برای درمان به خارج از استان بروند؟ اپتیك: معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: این وزارتخانه بعنوان متولی سلامت مردم، تنها مسئول پاسخگویی به مراجعان نیست و ما در مقابل كسانی كه در منزل از مریضی رنج می برند نیز، مسئول هستیم.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، منطقه ایلام، دكتر «ایرج حریرچی» در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكی استان، اظهار نمود: مردم و دولت امسال نسبت به سال های گذشته در زمینه بهداشت و درمان مشكلات بیشتری دارند و دكتر كریمیان بعنوان قائم مقام وزیر در استان و رئیس دانشگاه علوم پزشكی، مسئول تمام موضوعات پیشگیری، بهداشت و درمان تمام مردم استان ایلام است و كوچك ترین كم كاری را در قیامت باید جوابگو باشد.
وی با اشاره به اینكه میزان خروج بیماران از استان ایلام قابل تأمل است، اظهار داشت: ایلامی باید در ایلام درمان گردد و باید حداقل ۸۵ تا ۹۰ درصد بیماران استان ایلام به خاطر درمان در استان های دیگر سرگردان نشده و در خود استان ایلام درمان شوند.
معاون كل وزارت بهداشت، اشاره كرد: هرچند فعالیت های بسیار خوبی در استان انجام شده اما كافی نیست و همه ی خانواده دانشگاه علوم پزشكی استان باید با همكاری با سرپرست جدید دانشگاه مشكلات را حل كنند.
دكتر «كریم همتی» رئیس سابق دانشگاه در این مراسم اظهار نمود: هر آنچه در دوران مدیریت حقیر اتفاق افتاده است؛ حاصل زحمات تمامی همكاران بوده و امیدوارم در سمت جدید نماینده خوبی برای مردم استان ایلام در وزاتخانه باشم.
وی با اشاره به اینكه تمام مدیران كل و مسئولین ارشد و جناح های سیاسی در دوران مدیریت حقیر همراه بودند و كوچك ترین مزاحمتی در دوران مدیریت نداشتم، افزود: حدود ۲۰ پروژه در هنگام استارت مدیریت حقیر راكد شده بود و الان حدود ۶ ۳ پروژه عمرانی فعال داریم؛ تمام خوابگاه های دانشجویی استان بروز شد؛ در چند روز آینده ۴ اورژانس افتتاح می شوند و اورژانس های آبدانان و ایوان نیز در دست برنامه هستند.
همتی اظهار داشت: دی كلینیك ملكشاهی پس از سال ها كه نیمه كاره بود، الان با كمك بنیاد مستضعفان در مرحله سنگ نما است و در این مدت خیرین بزرگی به استان گام گذاشتند، مؤسسه مرحم با یك تیم یك هفته شبانه روز در ایلام كار كردند و پس از آن ده ها مؤسسه خیریه در ایلام دفتر باز كردند.
دكتر «محمد كریمیان» سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكی استان ایلام نیز با تاكید بر اینكه برای توزیع مدیریت ها صرفاً برنامه علمی و عملكرد را می شناسم و شعار و قوم گرایی برای من ملاك نیست، افزود: الان در زیرساخت ها با مشكلات فراوان دست و پنجه نرم می نماییم و فضاهای آموزشی دانشگاه الان قابل رضایت نیست و در ردیف بودجه ای الان اگر تمام بودجه های مصوب سال را دریافت نماییم با حدود ۱۰ ۶ میلیارد تومان كسری بودجه و بدهی روبرو خواهیم بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشكی ایلام با اشاره به دغدغه دكتر حریرچی در مورد خروج بیماران ایلامی از استان، اظهار داشت: باید ضریب اعتماد مردم به خدمات پزشكی و پزشكان ایلام را بالا ببریم و از اصحاب رسانه تقاضامندم در این زمینه همراهی كنند.
كریمیان افزود: در مورد رسانه ها نگاه من مثبت است و از مطالب مثبت استقبال می كنم و جوابگو همه مردم و همه رسانه ها خواهم بود و با مشكلاتی كه وجود دارد به تمام پرسنل قول می دهم كه معوقات را به حداقل برسانم.
وی اظهار داشت: از دانشجویان علوم پزشكی انتظار دارم با تمركز كامل بر امور آموزشی، دانشگاه را در مسائل علمی، پژوهشی و فرهنگی حمایت نمایند و تمام تلاش خودرا برای فراهم كردن بستر مناسب برای پیشرفتشان به كار خواهم بست.
منبع:

1398/03/03
22:41:55
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک