اپتیک optlab
وزیر بهداشت:

كمبود مواد اولیه دارویی نداریم

كمبود مواد اولیه دارویی نداریم اپتیك: وزیر بهداشت درباره وضعیت بازار دارویی كشور، اظهار داشت: خوشبختانه هم اكنون هیچ شركت داروسازی در كشور مشكل كمبود مواد اولیه ندارد و باوجود تحریم ها با ایجاد یك قرارگاه كه خود فرماندهی آن را بر عهده دارم، به شكلی برنامه ریزی كردیم كه مشكلی به نام كمبود مواد اولیه و داروهای اساسی در كشور نداریم.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در جمع خبرنگاران در اراك اظهار نمود: بیمارستان امام رضا(ع) بیمارستان عمومی 32 تختخوابی است كه تمام نیازهای عمومی منطقه را داراست و مقرر شد برای تكمیل برخی تجهیزات مورد نیاز این مركز كمك نماییم.
وی ادامه داد: به جهت قرار گرفتن این بیمارستان در یك شاهراه مواصلاتی قرار شد بخش های اورژانس و تشخیص سی تی اسكن آنرا تكمیل تر نماییم و درباب طرح توسعه آینده بیمارستان و افزایش به 64 تختخواب با پیشرفت امور عمرانی پروژه اقدام خواهیم كرد.
نمكی با اشاره به بازدید از طرح ملی بسیج كنترل فشار خون، اظهار داشت: در این شهرستان بسیار عالی عمل شده و از اهداف تعیین شده جلوتر هستیم.
ایشان سپس با اشاره به اینكه حالا حدود 5 هزار تخت بیمارستانی را در حال آماده سازی برای بهره برداری داریم، اضافه كرد: اعتقاد من این است كه معضل كمبود تخت در نظام سلامت وجود ندارد و در چارچوب طرح تحول نظام سلامت تخت های بسیاری به تخت های موجود افزوده شد و در واقع در دولت روحانی به اندازه كل سال های پس از انقلاب تخت افزوده شد و آنچه مشكل داریم، توزیع عادلانه و مناسب این تخت ها و بهره برداری مناسب از آنهاست.
نمكی با اشاره به اینكه تخت زیادی در كشور به وجود آمده كه ضریب اشغال زیر 30 درصد دارند، اضافه كرد: این درحالیست كه در بعضی مناطق در راهروی بیمارستان ها بیمار بستری می شود. بر این اساس نخستین برنامه این است كه از تخت های موجود حداكثر بهره وری صورت گیرد و كمبود تخت در نقاط كمتر برخوردار و محروم را جبران نماییم.
وی اظهار نمود: امروز یكی از بهترین سیستم های اورژانس جاده ای را در كشور دارا هستیم و هم اكنون به تعداد كافی در تمام جاده ها پایگاه داریم و اساسا در پیك ترافیك جاده ای تعداد پایگاه های سیار را افزایش خواهیم داد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه یكی از مدرن ترین و به روزترین اورژانس های جاده ای منطقه را در شرق مدیترانه و به تایید سازمان جهانی بهداشت در اختیار داریم.
منبع:

1398/03/30
21:02:17
5.0 / 5
4685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک