اپتیک optlab

اخطار انجمن متخصصان پوست ایران نسبت به تبلیغ پلاسما درمانی برای رفع چین و چروك

اخطار انجمن متخصصان پوست ایران نسبت به تبلیغ پلاسما درمانی برای رفع چین و چروك به گزارش اپتیك انجمن متخصصان پوست ایران با اشاره به تبلیغاتی نظیر رفع معجزه آسای ریزش و سفیدی مو و همینطور مباحثی تحت عنوان پلاسما درمانی برای رفع چین و چروك های صورت و كوچك كردن بینی با تزریق آنزیم و... اعلام نمود: انجمن متخصصین پوست ایران نسبت به غیر علمی بودن و عوارض و نتایج ناگوار این اعمال اخطار می دهد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، انجمن متخصصان پوست ایران در اطلاعیه ای ضمن انتقاد نسبت به تبلیغات گمراه كننده در حوزه زیبایی پوست و مو، آورده است: « انجمن متخصصین پوست ایران بدینوسیله گمراه كردن هموطنان با برنامه ها و حركات منسجم و شیوه های مختلف تبلیغاتی را اقدامی ناپسند دانسته و ضمن اخطار به هموطنان كه فریب اینگونه ادعاها را نخورند اعلام می دارد: افراد می توانند برای دریافت هر گونه پاسخ علمی و منطقی به ابهامات خود در مورد محصولات، تجهیزات و درمان های در رابطه با مشكلات پوست، مو، زیبایی و امراض مربوطه از راه اعضای انجمن متخصصین پوست ایران (پزشكان متخصص پوست مستقر در مطب ها) و یا بخش های درمانی و گروه های تخصصی پوست مستقر در دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور و بیمارستان ها به اطمینان قطعی برسند.
به اعتقاد متخصصین عضو این انجمن، رفع معجزه آسای ریزش مو و درمان طاسی در مدت چند هفته و چند ماه، رفع سفیدی موها و بازگشت رنگ مو به حالت اول، تبلیغ كذب بوده و چنین محصولی تا كنون تولید، ابداع یا اختراع نشده است و با عنایت به علل فیزیولوژیك و توارثی ریزش مو و سفید شدن مو چنین ادعایی پایه علمی ندارد.
شایان ذكر است در مواردی كه وزارت بهداشت فرمولاسیون یك دارو و مواد موثره در آنرا مورد تایید قرار می دهد، این تأئید نمی تواند مجوز و مبنای تبلیغات گسترده و گزاف در مورد اثربخشی قطعی محصولات یاد شده باشد.
اخطار دیگر در مورد تبلیغات پیرامون برخی فرآورده ها و تجهیزات زیبایی یا درمانی پوست، مو و جوانسازی (از قبیل كرم های ضد جوش یا ضد چروك یا تجهیزات پاكسازی و جوانسازی پوست) در كشور است كه متاسفانه توسط افراد غیر پزشك و غیر متخصص مورد استفاده قرار می گیرند و مبادی ورودی و كیفیت اثر بخشی آنها مورد تایید نیست و حتی می توانند نتایج زیانبار برای سلامت و پوست در كنار تحمیل هزینه های فروان بر هموطنان به همراه داشته باشند.
یكی دیگر از تخلفاتی كه اخیرا بازار داغی بویژه در فضای مجازی و توسط افراد غیر پزشك و آرایشگاه ها پیدا كرده، انجام پلاسما درمانی برای رفع چین و چروك های عمیق صورت، كوچك كردن بینی و... است كه طبق شواهد عینی، عوارض و نتایج ناگواری برای هموطنان بوجود آورده است. استفاده از دستگاه های غیر جراحی غیراستاندارد و تزریق آنزیم هیالورونیداز بعنوان تكنیك های جدید برای كوچك كردن بینی هم در فضای مجازی تبلیغات گسترده ای پیدا كرده كه انجمن متخصصین پوست ایران نسبت به غیر علمی بودن و عوارض و نتایج ناگوار آن اخطار می دهد.
انجمن متخصصین پوست ایران ضمن بیان اینكه پرداختن به امور زیبایی نیاز مبرم طبی نیست ولی تقاضای غیر قابل انكار است، بیان می دارد: كلیه داروها و تجهیزات مورد استفاده در كشور باید مورد تایید مراجع قانونی باشد و امور مرتبط و خدمات لازم با نوع نیازمندی هم باید توسط افراد مجاز آموزش دیده دانشگاهی، پزشكان و متخصصین مربوطه انجام گیرد.
انجمن متخصصین پوست ایران ضمن همكاری با دستگاه های مسئول به منظور تنویر افكار عمومی، آمادگی لازم را جهت اطلاع رسانی علمی و صحیح و پاسخ به سوالات مرتبط در این موارد اعلام می دارد.
سایت انجمن متخصصین پوست ایران به نشانی www.irsod.net محل مناسبی جهت كسب اطلاعات عمومی و تخصصی است.»1398/04/05
01:12:02
5.0 / 5
4373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک