اپتیک optlab

سكته خفیف هشداری برای سكته شدیدتر

سكته خفیف هشداری برای سكته شدیدتر به گزارش اپتیك مطالعات نشان داده است سكته مغزی خفیف (مینی سكته) می تواند هشداری برای بروز سكته شدیدتر باشد و با درمان سریع و موثر سكته خفیف می توان احتمال بروز سكته كامل را تا 80 درصد كاهش داد.


به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیكال ساینس، مینی سكته یا حمله ایسكمی گذرا (TIA) به حالت و شرایطی گذرا و ناپایدار از عملكرد ناقص و ناكامل مغز یا بخشی از آن گفته می گردد كه دلیل آن اختلال در خون رسانی( ایسكمی) به مغز است. به بیان ساده زمانی كه خون رسانی به مغز مختل شود ولی شدت و زمان این اختلال در حدی نباشد كه منجر به سكته (مرگ بخشی از بافت) شود، حمله ایسكمیك گذرا رخ داده است. معمولا مشكلات گفتاری یا فلجی ناشی از این حمله در عرض چند دقیقه بهبود می یابد.
مطالعات محققان مركز پزشكی دانشگاه لویولا در ایلینوی نشان داده است TIA می تواند هشداری برای سكته كامل باشد و باید به سرعت درمان شود. این مطالعه نشان داده است درمان سریع این حمله می تواند احتمال بروز سكته كامل را تا 80 درصد كم كند. معمولا بروز TIA یك تشخیص اورژانسی است و باید در اسرع وقت درمان شود. معمولا تا 30 روز بعد از بروز TIA، 5 تا 10 درصد شانس یك سكته جدی وجود دارد و 15 تا 20 درصد افرادی كه سكته كامل داشته اند، بروز TIA را گزارش كرده اند.
در آمریكا، سالا حدود 200 هزار نفر دچار مینی سكته می شوند. مطالعات نشان داده است علاوه بر درمان های پزشكی، راهكارهایی مانند ورزش منظم، كاهش شاخص توده بدنی، اجتناب از الكل و سیگار و رژیم غذایی مدیترانه ای در افراد مبتلا به TIA برای جلوگیری از سكته كامل ضروری است.

 

1396/08/30
15:01:30
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: پزشك , درمان , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک