اپتیک optlab
رییس مركز رشد و نوآوری دانشگاه خبر داد

تولید ۳۷ محصول حوزه پزشكی بازساختی در یكی از شركتهای دانش بنیان

تولید ۳۷ محصول حوزه پزشكی بازساختی در یكی از شركتهای دانش بنیان اپتیك: رئیس مركز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشكی ایران از ثبت و تولید انبوه 37 محصول در زمینه پزشكی بازساختی از طرف یكی از شركتهای دانش بنیان آگاهی داد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر پورنیك با بیان این كه معید دهقانپور، جوان ۲۹ ساله و فارغ التحصیل رشته برق و الكترونیك و مدیر شركت دانش بنیان مذكور موفق به تولید ۳۷ محصول در زمینه ساخت محصولات حوزه سلامت و درمان برمبنای جدیدترین تكنولوژی های دنیا شده است، اظهار نمود: مهندس دهقانپور جزو نخبگان كشور و اعضای فناور است كه در حوزه سلامت فعالیت می كند و محصولاتی را كه تولید كرده، در بازار وجود دارند.

وی ادامه داد: پس با نظر رئیس دانشگاه از وی دعوت كردیم تا از تجربیاتشان در حوزه های مختلف دانشگاه استفاده نمائیم، مباحثی همچون تفكر و سیاست گذاری سلامت، توسعه صنعتی دانشگاه، فرهنگ سازی و حوزه تسهیل گری و ایجاد انگیزش در اكوسیستم فناوری در دستور كار قرار دارد.

پورنیك تصریح كرد: لوح یادبودی از جانب دكتر كوهپایه زاده، رئیس دانشگاه تقدیم مهندس دهقانپور شد.

مهندس دهقانپور نیز اظهار نمود: در امتداد ارائه خدمات با كیفیت بالا و هزینه پایین به بیماران، ۳۷ محصول در زمینه پزشكی بازساختی و سلول درمانی تولید كردم.

وی اظهار داشت: محصولات تولید شده در حوزه های درمان و پانسمان زخم، درد، پوست و مو، زنان و مردان است كه تكنولوژی مربوط به آنها را در ایران بومی سازی كردم. در واقع پس از بررسی مشكلات و شناسایی نیازها، دستگاه های مربوطه تولید شد كه هم سیكل درمان را تسریع می بخشند و هم در كاهش هزینه های درمانی موثرند.

برمبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی ایران، برگزاری كارگاه های آموزشی درباب سبد كامل تكنولوژی (روش استفاده، مواد مصرفی و كاربرد محصول) برای پزشكان و پژوهشگران به صورت بلاعوض از دیگر افتخارات مهندس دهقانپور است كه این دوره های آموزشی در سایر كشورها با هزینه بالا برگزار می گردد.

بگفته مهندس دهقانپور، وی در ضمن این مسیر كاملاً متكی به خود بوده و ازحمایت های معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت استفاده نكرده است.

وی خطاب به پژوهشگران اشاره كرد: افراد نباید فقط به انجام پروژه توجه نمایند، بلكه آنچه حائز اهمیت می باشد، این است كه پژوهش و تولید محصول برمبنای نیاز جامعه باشد.

منبع:

1398/04/26
14:34:04
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک