اپتیک optlab
معاون مركز مدیریت پیوند وزارت بهداشت خبر داد؛

ارائه خدمات دندانپزشكی به بیماران خاص و صعب العلاج

ارائه خدمات دندانپزشكی به بیماران خاص و صعب العلاج اپتیك: معاون مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، از ارائه خدمات دندانپزشكی به بیماران خاص و صعب العلاج آگاهی داد.


به گزارش اپتیك به نقل از مهر، جمشید كرمانچی، در همایش سراسری رؤسای دندانپزشكی دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور، اضافه كرد: خوشبختانه اورژانس دندانپزشكی در نوروز امسال از پیشرفت ۱۰۰ درصدی نسبت به سال قبل برخوردار بوده است بطوریكه ۲۰ مركز سال ۹۷ به ۴۰ مركز شبانه روزی امسال جهت ارائه خدمات دندانپزشكی به مردم افزایش یافته است. وی با اشاره به اینكه ارائه خدمات اورژانس دندانپزشكی از موارد حاكمیتی است و ما موظف به ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشكی در تمام طول ایام هستیم اظهار داشت: جلساتی مشترك با سازمان اورژانس كشور نیز پیرامون قرار گیری این دسته از خدمات در برنامه های آتی اورژانس برگزار شده است.

معاون مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها، با اشاره به اینكه یكی از اولویت های اصلی معاونت درمان، بیماران خاص و صعب العلاج و تقویت بسته های خدماتی این بیماران است، اظهار داشت: با عنایت به اهتمام معاونت درمان به این موضوع، دانشگاه های علوم پزشكی موظفند با درك شرایط بیماران خاص و صعب العلاج برنامه های جامعی برای ارائه خدمات به این بیماران در نظر گیرند. همین طور با نظارت دقیق تر بر كیفیت خدمات و تعرفه از اجحاف حقوق بیماران جلوگیری نمایند.

كرمانچی اظهار داشت: ارائه خدمات دندانپزشكی برای بیماران خاص و صعب العلاج از اولویت های مهم ما است بیماران باید بتوانند با دسترسی به این خدمات با اطمینان از كیفیت و تعرفه مناسب بهره مند شوند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات دندانپزشكی به بیماران خاص و صعب العلاج تا چند سال قبل در كشور وجود نداشت اما امروز به همت همكاران در دانشگاه های علوم پزشكی امكان ارائه این خدمات فراهم گشته است. تاكید ما همواره بر ارتقا این خدمات به خدمات تحت بیهوشی است تا بیماران نیازمند بتوانند از آن بهره مند شوند. همین طور از دانشگاه ها تقاضا شده تا با اطلاع رسانی درست بوسیله شبكه ها و رسانه های استانی و محلی خود، مرجع ارائه این خدمات به مردم را معرفی نمایند. چونكه طیف وسیعی از بیماران خون ریزی دهنده، تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی و دیگر بیماران این حوزه نیازمند این خدمات هستند.

معاون فنی مركز مدیریت پیوند بیماری ها اشاره كرد: كارنامه سه ماهه از عملكرد دانشگاه های علوم پزشكی تدوین شده تا نقاط ضعف و قوت دانشگاه ها شناخته شود. این كارنامه ها ملاكی بر توزیع امكانات و تجهیزات خواهد بود.


منبع:

1398/05/04
14:02:37
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک