اپتیک optlab

پاسخ فرزند كیارستمی به اظهارات رئیس سازمان نظام پزشكی

پاسخ فرزند كیارستمی به اظهارات رئیس سازمان نظام پزشكی به گزارش اپتیك بهمن كیارستمی به دنبال اظهارات اخیر رئیس سازمان نظام پزشكی اظهار داشت: از آن جا كه معتقدم ایشان حسن نیت دارند حتما درخواست جدیدی برای دریافت گزارش كمیسیون پزشكی عرضه می كنم، اما در عین حال از صحبت های آقای ظفرقندی به نظر می آید كه ایشان اصلا در جریان این پرونده قرار ندارند. آن چه من در این سه سال ها پیگیرش بوده ام دسترسی به پرونده پزشكی در بیمارستان جم نبوده بلكه دسترسی به گزارشی بوده كه كمیسیون پزشكی پس از بررسی پرونده تهیه كرده است.


این مستندساز و فرزند مرحوم عباس كیارستمی به دنبال صحبت های محمدرضا ظفرقندی (رییس كل سازمان نظام پزشكی) در نشست خبری اش در روز سه شنبه ۱۵ مردادماه، درباره پرونده پزشكی عباس كیارستمی در خصوص این كه در دوره مدیریتش درخواستی برای پرونده پزشكی كیارستمی دریافت نكرده و در صورت درخواست بهمن كیارستمی برای عرضه پرونده پزشكی پدرش اقدام خواهد كرد، در گفت وگویی با ایسنا اظهار نمود: آقای ظفرقندی از بهمن سال قبل به ریاست سازمان نظام پزشكی رسیده اند و این پرونده در زمان دو رئیس قبل از ایشان یعنی دكتر زالی در نظام پزشكی طرح شد. در آن زمان وقتی درخواست بررسی روند درمان را از سازمان نظام پزشكی طرح كردیم خود ما پرونده پزشكی را در اختیار سازمان نظام پزشكی قرار دادیم؛ دسترسی به پرونده پزشكی در بیمارستان كه شامل نتیجه آزمایش ها و گزارش های روزانه پرستاران و پزشكان است كار دشواری نیست و ما در سه مرحله این پرونده را از بیمارستان گرفتیم؛ یك مرتبه در هنگام ترخیص بیمار به منظور عرضه به بیمه، یك مرتبه موقع اعزام بیمار به فرانسه و بار سوم هم زمانی كه درخواست بررسی پرونده در نظام پزشكی را مطرح كردیم.
او اضافه كرد: نكته مهمی كه باید به آقای ظفرقندی یادآور شوم این است كه در كیفرخواستی كه نظام پزشكی برای دكتر احمد میر در تاریخ ۹۵.۴.۲۴ صادر كرده از چهار مورد تخلف، دو مورد به نقص پرونده پزشكی اشاره دارد:
۱. نوشتن شرح عمل با اظهارات شفاهی پزشك در ارتباط با عمل اول مغایرت دارد. (قصور انتظامی)
۲. برپایه شواهد پرونده با عنایت به این كه آقای دكتر احمد میر جراح بیمار بوده است به صورت روزانه در پرونده بیمار ویزیت و سیر بیماری نوشته نشده است. (قصور انتظامی)
او افزود: اما خود این كیفرخواست پس از چند ماه بررسی توسط تیم بزرگی از پزشكان متخصص كه اعضای كمیسیون بررسی پرونده بودند صادر شد و با اطمینان می گویم كه سازمان نظام پزشكی وظیفه خویش را در بررسی پرونده انجام داد. اما این سازمان هیچگاه یك "گزارش" كه برآیند بررسی انجام شده باشد عرضه نكرد و به صدور حكم بسنده كرد. حالا هم پس از سه سال پیگیری، رئیس جدید سازمان باردیگر آدرس پرونده پزشكی در بیمارستان جم را می دهد و به عبارتی می گوید بروید شرح تخلف را از خود متخلف بپرسید. بهرحال اگر ایشان صلاح بدانند می توانیم چرخ را باردیگر اختراع نماییم، برای بار چهارم پرونده ناقص را از بیمارستان بگیریم، برای بار سوم كمیسیون تخصصی تشكیل بدهیم و پس از چند ماه بررسی، به جای عرضه گزارش، روی پرونده مهر محرمانه بزنیم، آنرا بایگانی نماییم و اگر بازمانده سوال كرد كه نتیجه بررسی چه شد باز آدرس پرونده پزشكی در بیمارستان جم را به او بدهیم.
بهمن كیارستمی در انتها خاطرنشان كرد: برای این كه از جانب ما كوتاهی انجام نشده باشد درخواست دسترسی به گزارش (و نه پرونده) را برای دكتر ظفرقندی ارسال می نماییم. اما فكر می كنم تنها مرجعی كه گزارش كاملی در اختیار دارد و موظف به عرضه آن است وزارت بهداشت و شخص آقای دكتر نمكی وزیر بهداشت است، گرچه با عنایت به این كه گزارش در زمان وزیر قبلی به وزارت بهداشت عرضه شده، آقای نمكی هم می توانند درباره عرضه یا عرضه ندادن گزارش تصمیم بگیرند، گرچه ایشان هم آخرین وزیر این وزارت خانه نخواهند بود.1398/05/16
14:22:49
5.0 / 5
4229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک