اپتیک optlab

دارو تحریم است، تسلیم زورگویی های ترامپ نمی شویم

دارو تحریم است، تسلیم زورگویی های ترامپ نمی شویم اپتیك: نایب رییس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریكا مقابل كشورمان، اظهار داشت: شركت های داروسازی برای تامین كوچكترین جزء تولید دارو گرفتار مشكل هستند، اما با وجود تحریم ها، صنعت داروسازی ما روزبروز پویاتر و پیشرفته تر به مردم خدمت رسانی می كند.به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر عباس كبریایی زاده در نشست خبری پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران فارما، ضمن تبریك روز خبرنگار، اظهار داشت: در این روز یاد خبرنگارانی می افتیم كه در زیر آتش جنگ تحمیلی از جان خود مایه گذاشتند تا ایثاگری های رزمندگان را به تصویر بكشند. خبرنگاران بدون هیچ تسلیحات نظامی در جنگ شهید می شدند و دوربین فیلمبرداری شان تنها اسلحه آنها بود. امیدواریم خبرنگاران امروز هم رقم زننده رخدادهای مهم و موثری برای پیشرفت كشور باشند.

كبریایی زاده با اشاره به اینكه امروز با تحریم ها ظالمانه آمریكا روبرو می باشیم، اظهار داشت: با هیچ منطقی این تحریم ها قابل پذیرش نمی باشد. البته با وجود تحریم ها، صنعت داروسازی ما روز به روز پویاتر و پیشرفته تر به مردم خدمت رسانی می كند. باید از مردم شریف ایران سپاسگزار باشیم كه پشتیبان صنعت داروسازی كشور هستند.

كبریایی زاده با اشاره به اینكه از دو وجه می توان به تحریم ها نگاه كرد، اظهار داشت: صنعت هیچ كشوری نمی تواند ادعا كند كه به صنایع سایر كشورهای دنیا وابسته نیست. صنعت داروسازی ما هم از نظر تامین ماده اولیه دارویی و ماشین آلات وابسته به دنیاست، اما آنچه كه مسلم بوده شعار فریبكارانه آقای ترامپ در مورد تحریم داروست. ترامپ اظهار كرده كه سیستم های بانكی در حوزه سلامت و كالاهای سلامت تحریم نیست، اما این یك دروغ بزرگ است. شركت های داروسازی برای تامین كوچكترین جزء تولید دارو گرفتار مشكل هستند.

وی اضافه كرد: از طرفی صادرات دارو لطمه دیده است. برای اینكه روابط بانكی به سختی انجام می شود و تحریم نبودنِ دارو دروغی بزرگ است؛ چونكه نقل و انتقالات ارز در حوزه دارو ممكن نیست و تحریم بانكی روی حوزه سلامت تاثیر گذاشته و شركت ها داروسازی لطمه دیده اند. ازاین رو تحریم های ظالمانه آمریكا بر سلامت مردم ایران تأثیر گذاشته است. البته این ها دلیلی نیست كه جلو زورگویی آمریكا تسلیم شویم. به هر حال صنعت داروسازی به طریقی برای تامین ماده اولیه و ماشین آلات، راه خودرا پیدا می كند.
برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه ایران فارما؛ دوم تا چهار مهر ماه
نائب رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به اینكه ۶۷ درصد از مواد اولیه دارویی كاملا بومی است و در تولید دارو جایگاه خوبی در دنیا داریم، افزود: خوشبختانه روز بروز شاهد حضور پویاتر صنعت داروسازی در نمایشگاه ایران فارما هستیم، ما سعی كردیم كه نمایشگاه در نیمه سپتامبر، مصادف با اواخر شهریور برگزار گردد تا زمان مناسبی برای برگزاری یك نمایشگاه بین المللی باشد. امسال پنجمین دوره نمایشگاه ایران فارما دوم تا چهارم مهرماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می گردد.

وی به دلیل برگزاری نمایشگاه در مصلی تهران اشاره نمود و اظهار داشت: فضای وسیع و یكپارچه با معماری ایرانی اسلامی مصلی، بازخوردهای بسیار خوبی از میهمانان خارجی به ما داد و سال قبل ۳۰۰۰ میهمان خارجی از ایران فارما بازدید نمودند.

كبریایی زاده اظهار نمود: پارسال ۵۰۰ شركت در ایران فارما حضور داشتند و پیشبینی می نماییم كه امسال بیشتر از ۵۵۰ شركت در نمایشگاه ایران فارما حضور پیدا كنند. سازمان غذا و دارو نیز طی این سال ها در برگزاری نمایشگاه همكاری كرده و بعنوان نهاد سیاستگذار و ناظر پشتیبان صنعت بوده است. همین طور اداره كل ارشاد تهران نمایشگاه كتب تخصصی پزشكی و دارویی را برگزار می نماید.

نائب رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی، اظهار داشت: در ایران فارما شركت های تولید كننده دارو، شركت های تولید كننده مكمل های رژیمی، غذایی و ورزشی، شركت های تولید كننده مواد اولیه دارویی، شركت های تولیدكننده بسته بندی و ماشین آلات داروسازی حضور پیدا می كنند. ایران فارما نمادی از توانمندی صنعت داروسازی ایران به حساب می آید.

وی افزود: نمایشگاه ایران فارما در فضایی حدود ۴۳ هزار متر مربع برگزار می گردد و افزایش تعداد شركت ها و حضور پررنگ تر شركت های خارجی علیرغم تحریم ها بسیار مایه مسرت است. به صورتی كه تابحال بیشتر از ۳۰ كشور جهت شركت در ایران فارما اعلام حضور كرده اند. برآورد ما این است كه حدود ۳۰ هزار نفر بازدیدكننده داشته باشیم. در عین حال اپلیكیشن ویژه ای برای ثبت نام در نمایشگاه نیز بوجود آمده است.

نائب رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی، اظهار داشت: حدود ۳۰ سمینار و كارگاه تخصصی در ایران فارما برگزار می شود و برخی از كارگاه ها دارای امتیاز بازآموزی هستند. عمده كارگاه ها در زمینه ارتقای دانش صنعتگران داروسازی به منظور بهبود كیفیت دارو و ارتقاء صادرات است تا بتوانیم در این عرصه ها پیشرفت نماییم.

كبریایی زاده اضافه كرد: افتتاحیه نمایشگاه دوم مهرماه با حضور وزیر بهداشت، وزیر صنعت، نمایندگان مجلس و بزرگان صنعت داروسازی برگزار می شود.
۱۰۰ درصد آنتی بیوتیك های خوراكی تولید داخل اند
نائب رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی در ادامه صحبت هایش درباره كیفیت داروهای ایرانی، اظهار داشت: اعتماد مردم به تولید داخلی با اثربخشی حاصل خواهد شد. هم اكنون ۹۹.۸ درصد از داروهای ضدفشارخون ایرانی هستند، حال این سوال مطرح می شود كه فشارخون مردم كنترل شده است؟ ۹۹.۲ درصد از داروهای درمان دیابت نوع دو در كشور تولید داخل هستند، حال این سوال مطرح می شود كه دیابت مردم كنترل شده است؟ حدود ۱۰۰ درصد آنتی بیوتیك های خوراكی و ۹۵ درصد آنتی بیوتیك های تزریقی تولید داخل هستند.

كبریایی زاده افزود: ایران در سال های اخیر در كنترل بیماری های غیرواگیر و بیماری های عفونی جایگاه خوبی داشته است و بنابر گزارش وزیربهداشت به سازمان جهانی بهداشت، در سیلاب ابتدای سال ما هیچ اپیدمی بیماری عفونی نداشتیم. در حالیكه با یك سیلاب كوچك شاهد اپیدمی بیماری های عفونی در كشورهای آسیای شرقی هستیم. این دستاوردها برای كشور و حوزه سلامت افتخار به حساب می آید. در سیل اخیر دو استان خوزستان و گلستان مستعد بروز بیماری های عفونی بودند، اما حتی یك اپیدمی هم اتفاق نیفتاد و این نشان از كارآمدی نظام سلامت و كیفیت خوب داروی ماست.

نائب رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی تصریح كرد: رسانه ها در نشان دادن افتخارات و دستاوردهای كشور بسیار تأثیرگذار هستند. خبرنگاران باید به خط تولید دارو بروند تا به چشم خود روند كیفی تولید دارو بر اساس استانداردهای جهانی را ببیند و این مسئله را به مردم منتقل كنند.

به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، در ادامه این نشست مهرشاد كاظمی، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، با اشاره به اینكه امسال در كنار نمایشگاه ایران فارما، چهارمین نمایشگاه كتاب های تخصصی پزشكی و دارویی نیز در مصلای تهران برگزار می شود، اظهار داشت: پارسال از محل یارانه های ارشاد، ۱۹۶ میلیون تومان خریداری یك كتاب از طرف دانشجویان انجام شد. تلاش ما این است كه امسال هم همین مقدار در این عرصه هزینه نماییم. بر این اساس مقرر است به دانشجویان دكتری ۳۰۰ هزار تومان و به دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس ۲۰۰ هزار تومان یارانه خرید كتاب داده شود.
تسهیلات اسكان برای دانشجویانی كه در ایران فارما ثبت نام كنند
وی با اشاره به اینكه در عین حال تسهیلاتی برای دانشجویان شهرستانی برای حضور در نمایشگاه ایران فارما در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: دانشجویانی كه در ایران فارما ثبت نام كنند، می توانند در هتل حرم امام خمینی (ره) مستقر شوند.

كاظمی با اشاره به اینكه امسال ۳۴ ناشر تخصصی در نمایشگاه كتاب های تخصصی و پزشكی و دارویی حضور دارند، افزود: در عین حال در كنار این نمایشگاه ها، سومین دوره نمایشگاه رسانه های سلامت محور را هم برگزار می نماییم. همین طور برای نخستین بار نمایشگاه چاپ و صنایع بسته بندی را خواهیم داشت كه با استقبال روبرو شده است.

وی اضافه كرد: باید توجه كرد كه در تهران ۲۰۰ چاپخانه داریم كه به صورت تخصصی كتب و لیبل پزشكی را چاپ می كند و مقرر است كه حدود ۱۰۰۰ متر از نمایشگاه به این بخش اختصاص پیدا كند.

منبع:

1398/05/19
18:21:56
5.0 / 5
4655
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک