اپتیک optlab

سیب زمینی سرخ شده، قاتل اعصاب بینایی

سیب زمینی سرخ شده، قاتل اعصاب بینایی به گزارش اپتیك نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است كه با مصرف زیاد سیب زمینی سرخ شده، سیستم اعصاب بینایی در معرض صدمه قرار می گیرند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا و به نقل از "لایوسانیس"، برپایه یك گزارش جدید، مصرف بیش از اندازه سیب زمینی سرخ شده، علاوه بر چاقی و مبتلا شدن به بیماری های قلبی و سرطان، منجر به آسیب به سیستم عصبی، بخصوص اعصاب بینایی می شود.
بر مبنای نتایج این تحقیق كه در مجله Annals of Medicine انتشار یافته، محققان دانشگاه بریستول در انگلستان، در گزارشی نوشتند: "نتایج تحقیق بر روی یك پسر بچه نوجوان كه با مشكل بینایی مواجه بود، نشان داد كه این پسر بچه بیرویه از چیپس و سیب زمینی سرخ شده، استفاده می كرده است."
نوروپاتی نوری با مشكلات تغذیه ای برای این بیمار تشخیص داده شد. این بیماری می تواند در اثر داروها، سوء جذب مواد غذایی، رژیم غذایی ضعیف یا سوء مصرف الكل ایجاد شود.
ویتامین ها برای خیلی از واكنش های سلولی ضروری هستند و كمبود این ویتامین ها می تواند منجر به تولید فرآورده های سمی متابولیسم و در نهایت به صدمه سلول های عصبی شود.
از بین رفتن بینایی ناشی از نوروپاتی نوری تغذیه اگر زود تشخیص داده شود، به صورت بالقوه قابل برگشت است.
به این نوجوان مكمل های غذایی تجویز شد كه از بدتر شدن بینایی وی جلوگیری می كرد. این نوجوان همینطور به علت اختلال خوردن به خدمات بهداشت روان ارجاع داده شد.
آزمایش های انجام شده نشان داد كه وی به علت رژیم غذایی نادرست به كمبود ویتامین ب-۱۲ و كم خونی ماكروسیتیك مبتلا است، سندرومی كه سبب می شود متوسط اندازه گلبول های قرمز فرد بزرگتر از حد معمول (صد فمتولیتر) باشد.
آن موقع بود كه اعتراف كرد از دوران ابتدایی از خوردن برخی غذاهای خاص امتناع كرده و تنها سیب زمینی سرخ شده، چیپس پرینگلز، نان سفید، گوشت فرآوری شده و سوسیس خورده است.

1398/06/18
12:41:15
5.0 / 5
4295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک