اپتیک optlab

رفع بی خوابی شب با مصرف گلاب

رفع بی خوابی شب با مصرف گلاب اپتیك: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی یزد به تشریح خواص درمانی گلاب پرداخت و از آن جمله به رفع نفخ معده و حتی مشكل بی خوابی در افراد اشاره نمود.


دكتر «سید كاظم كاظمینی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، با اشاره به تاثیر گلاب در درمان سردرد، اظهار نمود: مصرف یا بوییدن گلاب به سبب تقویت سیستم عصبی، در درمان خیلی از سردردها كاربرد دارد و به هنگام شب، برای رفع بی خوابی مفید می باشد.
وی تاثیر گلاب در كاهش خستگی را از دیگر كاربردهای آن برشمرد و اظهار داشت: علاوه بر این مزایا، بوی این فرآورده گیاهی برای قلب و مغز مفید، آرام بخش و تسكین دهنده است.
بگفته وی، افرادی كه گرفتار علایم گرمی ناشی از استرس، عصبانیت زیاد، بی خوابی، گرمی مزاج پایه، مصرف گرمی ها، مواجه با فصول یا ساكن در مناطق گرمسیر هستند، با مصرف گلاب یا شستشوی بدن با گلاب تسكین می یابند.
این متخصص طب ایرانی در ادامه گلاب را ماده ای مفید برای معده و دهانه این عضو دستگاه گوارشی عنوان نمود و اظهار داشت: گلاب می تواند در رفع نفخ یا ریفلاكس معده مؤثر عمل كند.
وی افزود: از طرف دیگر گلاب برای مجاری هوایی و ریه ها نیز مفید می باشد و بعنوان نرم كننده و لینت دهنده مجاری هوایی و حلق و گلو استفاده می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی یزد اضافه كرد: غرغره كردن گلاب بر كاهش التهابات و سرخی حلق، لوزه ها و حنجره تاثیر مثبتی دارد و همین طور برای تقویت لثه و حتی بهبود آفت های دهان كاربردی است.
منبع:

1398/06/30
20:02:15
5.0 / 5
4580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک