اپتیک optlab
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت خبر داد

اعزام بیشتر از 2500 پزشك و نیروی امدادی برای اربعین به عراق

اعزام بیشتر از 2500 پزشك و نیروی امدادی برای اربعین به عراق به گزارش اپتیك رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام نمود: بیشتر از 2500 پزشك، پرستار، نیروی امدادی و... از هلال احمر برای خدمت رسانی در اربعین به عراق اعزام خواهند شد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر محمدتقی حلی ساز در نشست خبری كه به منظور تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر برای اربعین امسال انجام شد اظهار داشت: چند سالی است كه وظیفه ارائه خدمات به زوار در راهپیمایی اربعین نیز به مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر واگذار شده است.
وی با اشاره به اینكه در همین راستا نیز هلال احمر آمادگی خودرا ارتقاء داده است، اظهار داشت: امسال طبق پیش بینی ها حدود سه میلیون نفر در راهپیمایی اربعین شركت خواهند كرد كه این پیش بینی با عنایت به اینكه جمعیت زوار ایرانی در تاسوعا و عاشورای آن چهار برابر شده بود به نظر درست بوده و حتی امكان دارد بیشتر از این تعداد نیز در راهپیمایی شركت نمایند.
حلی ساز با اشاره به اینكه در همین راستا نیز تمهیدات خودرا در كشور عراق در روزهای راهپیمایی اربعین افزایش دادیم، اظهار داشت: همین طور از ظرفیت دیگر بخش های هلال احمر همچون سازمان جوانان و سازمان داوطلبان نیز بهره گرفته ایم.
وی با تاكید بر اینكه زوار برای حضور در راهپیمایی اربعین باید حتما در سامانه سماح ثبت نام كنند، اظهار داشت: این جزو مصوبات ستاد اربعین است و همه دستگاه های عضو این ستاد همچون هلال احمر باید از آن تبعیت كنند.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مورد برخی انتقادات مطرح شده از ستاندن ۷۰۰۰ تومان پول از زوار اشاره كرد: سامانه سماح از هر زائر ۲۲ هزار تومان دریافت می كند كه ۱۵ هزار تومان آن مربوط به خدمات بیمه ای بوده و ۷۰۰۰ تومان آن نیز به جمعیت هلال احمر خواهد شد.
حلی ساز درباره اینكه مگر خدمات هلال احمر نباید بلاعوض باشد اظهار نمود: تمامی خدمات هلال احمر به زوار در كربلا و عراق بلاعوض است اما این مبلغ صرف هزینه های حمل و نقل، تامین دارو، تجهیزات و... خواهد شد و در واقع می توان اظهار داشت كه مجموع این مبلغ حتی به اندازه نیمی از هزینه كرد هلال احمر برای زوار اربعین در كشور عراق نیست.
وی در مورد هزینه های درمان برای زوار نیز اظهار داشت: تمامی این هزینه ها كاملا بلاعوض است. البته خدمات درمانی در بیمارستان ها و مراكز پزشكی عراق بلاعوض نبوده و ما در حال رایزنی و پیگیری هستیم كه بتوانیم این موارد را تامین نماییم.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمردر مورد آمار جان باختگان ایرانی در راهپیمایی اربعین اشاره كرد: طبق آمارهای ما سال قبل ۷۰ نفر در این مراسم فوت كردند كه البته بیشتر آنها به سبب تصادف رانندگی جان خودرا از دست داده اند و این آمار در مقایسه با حدود دو میلیون نفری كه به این مراسم رفته بودند، آمار زیادی نیست.
منبع:

1398/06/31
20:40:27
5.0 / 5
4228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک