اپتیک optlab
۶۵ درصد پزشكان كارتخوان ندارند!

جریمه ۲ درصدی پزشكان متخلف بازدارنده است؟

جریمه ۲ درصدی پزشكان متخلف بازدارنده است؟ به گزارش اپتیك طبق اعلام سازمان امور مالیاتی ۶۵ درصد از پزشكان دستگاه كارتخوان ندارند كه برای برخورد با آنها جریمه دو درصدی تعیین شده و برای اولین بار است كه قرار شده اجرا شود كه به اعتقاد یك اقتصاددان، به علت جدید بودن این جریمه، برای قضاوت درباره اثرگذار بودن یا نبودن آن باید كار كارشناسی دقیقی صورت گیرد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، بر مبنای آخرین آماری كه توسط محمد مسیحی - معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی - از ثبت نام دستگاه های كارتخوان مالیاتی توسط پزشكان عرضه كرده است تا آخر مهلت تعیین شده فقط ۳۵ درصد از پزشكان به این قانون تن داده اند.
جریمه ای كه سازمان امور مالیاتی برای این تخلف آشكار از قانون تعیین كرده است، دو درصد از مجموع درآمد پزشكان در طول یك سال است. بنظر می رسد كه ۶۵ درصد از پزشكانی كه در طرح سامانه های فروش(كارتخوان هوشمند) ثبت نام كرده اند خیلی این جریمه را جدی نگرفته اند.
این مسئله سبب می شود این ایده در ذهن شكل بگیرد كه احیانا جریمه تعیین شده برای پزشكان به اندازه كافی سنگین نبوده است كه اغلب آنها به این جریمه بی اعتنایی كرده اند؛ با این وجود یك كارشناس مالیاتی با اشاره به جدید بودن این جریمه و این قانون معتقد می باشد كه باید منتظر ماند و با انجام كارشناسی دقیق دید كه آیا جریمه تعیین شده بازدارنده خواهد بود یا خیر.
سیاوش غیبی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جریمه دو درصد از كل درآمد پزشكان كه برای سرپیچی از قانون نصب سامانه های فروش(كارتخوان هوشمند) تعیین شده است درباره بازدارنده بودن یا نبودن این جریمه اظهار نمود: این جریمه چون یك قانون جدید است و هنوز اجرایی نشده است، باید روی آن كار كارشناسی صورت بگیرد و الان نمی توان درباره ابعاد آن قضاوت دقیقی داشت.
این كارشناس مالیاتی افزود: این قانون اگر نهایی شود راه فراری از آن نیست و باید اجرا شود اما اگر پزشكی احساس كند كه اجحافی در حق او شده است می تواند از طرق قانونی پیگیر حق خود شود تا رسیدگی عادلانه به شكایت او صورت بگیرد.
به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، هادی خانی - مدیركل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی- گفته بود « افرادی كه تا مهرماه به اجرای قانون تمكین نكنند، از نظر سازمان یك استعداد بالقوه و بالفعل فرار مالیاتی محسوب می شوند و اگر فرار مالیاتی بر آنان محرز شود، بر طبق قانون با آنان برخورد خواهیم كرد. انتظار داریم كه برای تحقق اهداف شفاف سازی كشور پزشكان همراهی بیشتری با ما داشته باشند.
همینطور كسانی كه تا آخر مهرماه به قانون تمكین نكنند دو درصد از درآمد آنان بعنوان جریمه مطالبه خواهد شد كه غیر قابل بخشش است. افرادی كه در فضای مجازی برای جو سازی تلاش كردند و یا پزشكان را به عدم همكاری با سازمان امور مالیاتی تشویق كردند، این افراد در اولویت دفتر مبارزه با پولشویی قرار خواهند گرفت».1398/07/10
15:52:23
5.0 / 5
4320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک