اپتیک optlab
سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

ابتلای سالانه 100 هزار كودك به سندرم سرخجه مادرزادی

ابتلای سالانه 100 هزار كودك به سندرم سرخجه مادرزادی به گزارش اپتیك سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: با وجود پیشرفت های بدست آمده در پیش گیری از مبتلاشدن به سرخجه همچنان بطور متوسط از هر 10 كودك در جهان سه كودك در مقابل این بیماری مصون نیستند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، طبق تازه ترین مطالعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای نخستین بار بیشتر از نیمی از نوزادان در جهان در مقابل ویروس سرخجه واكسینه شدند. در سراسر جهان بیشتر از ۸۰ كشور جهان موفق به ریشه كنی این بیماری شده اند. این پیشرفت بوسیله دسترسی گسترده به واكسن سرخجه خصوصاً در كشورهای كم درآمد محقق شده است.
بررسی ها نشان داده است این واكسن در پیش گیری از ۹۵ درصد موارد سرخجه موثر بوده است.
در اكثریت كودكان و بزرگسالان بیماری سرخجه عفونت خفیفی است كه سبب تب خفیف و جوش های پوستی می شود. هرچند مبتلاشدن به این بیماری در دوران حاملگی خطرات جدی به همراه دارد. ۹۰ درصد از بانوانی كه در دوران اولیه حاملگی به این ویروس آلوده می شوند بیماری را به جنین منتقل می كنند.
بیماری سرخجه در دوران اولیه حاملگی به سقط، مرده زایی یا سندرم سرخجه مادرزادی در نوزاد منجر می شود كه با نارسایی های شدید مادرزادی و معلولیت همراه می باشد. ناشنوایی در دو سوم از نوزادانی كه به سندرم سرخجه مادرزادی مبتلا هستند مشاهده می شود.
بنابر گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، هر ساله در سطح جهان حدود ۱۰۰ هزار كودك مبتلا به سندرم سرخجه مادرزادی متولد می شوند.
منبع:

1398/07/13
21:48:01
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک