اپتیک optlab
در گفت وگو با اپتیك اعلام شد

صادرات ۳۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشكی در ۹۷

صادرات ۳۰ میلیون دلاری تجهیزات پزشكی در ۹۷ به گزارش اپتیك مدیركل تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو از تعامل صادراتی ایران با كشور روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی آگاهی داد و اظهار داشت: از چند سال قبل برای ورود به بازار اوراسیا و روسیه مذاكراتی انجام دادیم.مهندس حسین صفوی در گفت و گو با ایسنا، از تعامل ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی با كشور روسیه آگاهی داد و اظهار داشت: در تفاهم نامه ای كه با كشور روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی منعقد شده، قرار شد از ضوابط دو طرف در این عرصه ها آگاهی پیدا نماییم و فعالان اقتصادی و تولیدكنندگان حوزه دارو و تجهیزات پزشكی نسبت به ثبت و صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشكی اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینكه ما توانمندی های خوبی در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی داریم، اضافه كرد: بر همین مبنا از چند سال قبل برای ورود به بازار اوراسیا و روسیه مذاكراتی انجام دادیم.

مدیركل تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو افزود: بر همین مبنا نشستی تخصصی با حضور برخی مسئولان وزارت بهداشت و شركت های دارویی ایران و روسیه در مسكو با هدف فراهم كردن زمینه صادرات دارو و تجهیزات پزشكی از ایران به روسیه و همكاری مشترك این دو كشور در این عرصه ها انجام شد.

صفوی با اشاره به وضعیت صادرات تجهیزات پزشكیِ كشور، اظهار داشت: هم اكنون ۱۰۵ محصول از ۷۲ شركت تولیدكننده تجهیزات و ملزومات پزشكی ایرانی به ۵۵ كشور جهان صادر می شود و از ۷۲ شركت تعداد ۳۰ شركت توانسته اند نشان CE اروپا را هم برای محصولات خود ستاندن كنند.

وی اشاره كرد: در سال ۱۳۹۷ حدود ۳۰ میلیون دلار صادرات تجهیزات و ملزومات پزشكی داشته ایم كه با وجود تحریم های ظالمانه و مشكلات ارزی، شاهد رشد ۱۰ درصدی در صادرات تجهیزات و ملزومات پزشكی مان نسبت به سال ۱۳۹۶ بوده ایم.

منبع:

1398/09/03
19:08:00
5.0 / 5
4264
تگهای خبر: بازار , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک