اپتیک optlab
وزیر بهداشت در حاشیه جلسه دولت:

آنفلوآنزا تا ۱۰ روز آینده فروكش می كند

آنفلوآنزا تا ۱۰ روز آینده فروكش می كند به گزارش اپتیك وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: هم اكنون بیماری آنفلوآنزا قابل كنترل است و پیك این بیماری حدود هشت تا 10 روز دیگر فروكش می كند.به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، سعید نمكی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت درباره بیمه ناباروری و برنامه این وزارتخانه برای این مساله اظهار داشت: برای درمان ناباروری به تمام استانها و دانشگاه های علوم پزشكی ابلاغ كردیم كه باید هر كدام از استانها یك مركز مجهز درمان ناباروری داشته باشند و اینها را تحت پوشش بیمه رایگان قرار دادیم و مقرر است تا سه نوبت داروهای آنها بطور مجانی داده شود.

وی درباره تاثیر تحریم ها بر بخش دارو و راهكار این وزارتخانه در این زمینه اظهار داشت: بزرگترین كمك ما این است كه در شرایط سخت امروز داروها را با دور زدن تحریم ها فراهم كردیم و ارز را روی ۴۲۰۰ نگه داشتیم تا داروهای اساسی گران نشود.

وزیر بهداشت درباره شیوع بیماری آنفلوآنزا در كشور اظهاركرد: آنفلوآنزا شیوع بالایی در سال ۹۴ با ویروس H۱N۱ داشت كه یك نوع ژنوتایپ كشنده و پرمشكل نسبت به ویروس آنفلوآنزاهای دیگر است. در سال ۹۵، ۹۶ و ۹۷ نوع H۳ N۲ داشتیم كه تهاجمش كمتر است. امسال دو هفته زودتر از آنچه پیش بینی می شد گرفتار موجی از ویروس H۱N۱ شدیم.

وی اضافه كرد: از بین بیماران تنفسی بیشتر از ۴۰۰۰ نفر بستری شدند كه برخی از آنها H۱ N۱ شان مثبت بود. آمار مبتلاشدن و مرگ و میر را سخنگوی معاونت بهداشت هفتگی اعلام می كند ولی هم اكنون بیماری قابل كنترل است و تا حدود هشت تا ۱۰ روز دیگر این بیماری فروكش می كند.

نمكی درانتها اظهار داشت: با رعایت اصول بهداشتی مثل شستن دست ها و استفاده از ماسك و خودداری از روبوسی نگرانی عمده ای در زمینه مبتلاشدن به آنفلوآنزا نداریم. واكسن بیشتر از ۲۸ تا ۳۰ درصد نمی تواند مانع انتقال بیماری شود. بهترین راه های جلوگیری از انتقال بیماری این است كه مردم آموزش ببینند و واكسن را برای گروه های پرخطر سفارش می نماییم و ما این را در اختیار مراكز درمانی و بیمارستان ها قرار دادیم و داروخانه ها نیز آنرا تامین كردند و می توانند در اختیار مردم قرار دهند.

منبع:

1398/09/13
23:44:29
5.0 / 5
4164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک