اپتیک optlab
وزیر بهداشت در شیراز خبر داد:

بیماری سرخك در كشور ریشه كن شد

بیماری سرخك در كشور ریشه كن شد به گزارش اپتیك وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از ریشه كنی بیماری سرخك در كشور با بیان سازمان بهداشت جهانی اطلاع داد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، سعید نمكی قبل از ظهر دوشنبه در آئین تكریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز، اظهار داشت: در سال های گذشته خدمات ارزشمندی در عرصه سلامت در كشور رقم خورد و دانشگاه علوم پزشكی شیراز با حضور اساتید برجسته یكی از پیشتازان كشور بود.
وزیر بهداشت اضافه كرد: امسال به لطف خدا ضمن استمرار طرح تحول سلامت، توانستیم پرونده الكترونیك سلامت و راهنمای بالینی را شروع نماییم.
وی از استمرار طرح پزشك خانواده كه در فارس كه بعنوان استان پیشتاز آغاز كرده بود اطلاع داد و اضافه كرد: تلاش می نماییم با معماری و بازبینی جدید طرح پزشك خانواده را به روشی اجرا نماییم كه مردم را راضی نگه دارد.
به گفته نمكی، طرح تحول نسخه نویسی و نسخه پیچی و بسیج كنترل فشار خون به شدت دنبال می شود و بیشتر از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مورد فشارخون جدید در این طرح پیدا شد كه در كاهش گرفتاری بعدی آن مؤثر خواهد بود.
وزیر بهداشت اعلام نمود: خوشبختانه امسال از جانب سازمان بهداشت جهانی گواهی ریشه كنی سرخك را دریافت كردیم.
وی با این وجود خاطرنشان كرد: به رغم سیل امسال یك مورد اپیدمی در كشور دیده نشد و با وجود شیوع آنفلوانزا خوشبختانه از مرحله بحران گذر كردیم، در حالیكه دست كم هزار و ۸۰۰ مورد مرگ از بابت آنفلوانزا در آمریكا دیده می شود؛ خوشبختانه ما توانستیم آنفلوانزای سركش را مهار نماییم.
۱۰۰۰ پروژه تا هفته سلامت سال آینده گشایش می یابد
به گفته نمكی، هزار پروژه بهداشتی و درمانی تا هفته سلامت در اردیبهشت آینده افتتاح می گردد، در شرایطی كه آمریكایی ها می خواستند ما را برای حداقل نیازها به زانو در آورند.
وی با این حال، یادآوری كرد: تا تیر ماه آینده در زمینه تأمین تجهیزات و داروی مورد نیاز كشور در تمامی مراكز مشكلی نخواهیم داشت.
وزیر بهداشت در ادامه خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز سفارش كرد كه صبور باشد چونكه در حرفه و رشته های پزشكی باید به شدت صبوری اختیار نماییم.
سیاست زدگی را از علوم پزشكی جدا كنید
وی با تصریح اینكه دانشگاه را به دام سیاست زدگی نكشانید، تصریح كرد: خواهشم این است كه سیاست زدگی را از دانشگاه علوم پزشكی جداسازید و سوار این قطار خالی سیاست زدگی نشوید و واگن دانشگاه علوم پزشكی را به این قطار نبندید.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه باید دانشجویان را مورد نوازش قرار داد، افزود: درها باید برای دانشجویان، اساتید، نخبگان و كارمندان شریف مجموعه دانشگاه علوم پزشكی همیشه باز باشد و با احترام با آنها برخورد كرد.
صندلی دانشگاه جایگاه افراد فرهیخته است
به گفته نمكی، صندلی دانشگاه جایگاه افراد فرهیخته است در حالیكه متأسفانه در سال های گذشته اتفاقات تلخی را رقم زدیم و متأسفانه به علت رانت، استفاده از پول پدر، استفاده از موقعیت پدر یا مادر جای فرزند فرهیخته و كشاورز و كارگر و اقشار ضعیف را به بچه پولدارها بی سواد دادیم.
وی خطاب به لطفی، رئیس جدید دانشگاه علوم پزشكی شیراز، اظهار داشت: روبه روی فساد بایستید و از مبارزه با فساد نترسید حتی اگر در چارچوب حكمی از جانب ستاد مركزی باشد آنرا به سطل آشغال بیندازید.
وزیر بهداشت، خاطرنشان كرد: پیشگیری بر درمان، درمان سرپایی بر بستری و طرح های ملی در استان فارس در اولویت باشد و دنبال شود و فارس به عنوان استان پیشتاز مورد توجه قرار گیرد.
نمكی افزود: سفارش می كنم بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه ویژه مدیریت دانشگاه علوم پزشكی قرار گیرد چونكه یكی از خردمندانه ترین اسنادی است كه غنی تر از این سند ندیده ام.
وی سفارش كرد كه در جهت تحقق برنامه های گام دوم انقلاب؛ كارگروهی برای اجرایی شدن این بیانیه تشكیل گردد كه یكی از طریق های برون رفت از چالش های پیش رو است.
به گزارش اپتیك به نقل از مهر، سعید نمكی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای بازدید از طرح های بهداشتی و درمانی به شهرستان های سپیدان و مرودشت سفر كرد.

1398/10/02
20:10:42
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک