اپتیک optlab

هر ایرانی بابت درمان چقدر از جیب هزینه می كند؟

هر ایرانی بابت درمان چقدر از جیب هزینه می كند؟ به گزارش اپتیك معاون كل وزارت بهداشت وضعیت پرداخت از جیب مردم به ازای دریافت خدمات درمانی را تشریح نمود و اظهار داشت: در سال 1397 هر ایرانی برای دریافت خدمات درمانی 674 هزار تومان از جیب پرداخت كرده است.


دكتر ایرج حریرچی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت پرداخت از جیب مردم به ازای دریافت خدمات درمانی، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ هر ایرانی برای دریافت خدمات درمانی ۶۷۴ هزار تومان از جیب پرداخت كرده است.
وی با اشاره به اینكه برمبنای بررسی های انجام شده ۵.۴۵ درصد از هزینه های مصرفی هر خانوار ایرانی مربوط به هزینه های بهداشتی درمانی در سال ۱۳۹۷ بوده است، اضافه كرد: هزینه های دارویی با ۲۸.۵ درصد و هزینه های دندانپزشكی با ۲۲.۷ درصد رتبه اول و دوم را در هزینه های درمانی خانوار به خود اختصاص داده اند. همین طور هزینه های بستری و تشخیصی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی و... در رتبه های بعدی هزینه های درمانی خانوارهای ایرانی در سال قبل قرار دارند.
معاون كل وزارت بهداشت همین طور اظهار داشت: پنجك پنجم ( ۲۰% برخوردار جامعه) با سرانه یك میلیون و ۹۶۶ هزار تومان، ۱۶.۷ برابر پنجك اول ( ۲۰% فقیر) با سرانه ۱۱۷ هزار تومان، از جیب برای دریافت خدمات درمانی در سال ۹۷ پرداخت كرده اند.
وی درباره علت اختلاف زیاد پرداختی از جیب در اقشار با درآمد بالا به نسبت اقشار فقیر و كم درآمد به ایسنا اظهار داشت: باتوجه به بهره مندی حدودا یكسان افراد جامعه از بیشتر خدمات درمانی، علت این اختلاف زیاد در پرداختی از جیب، استفاده اقشار برخوردار از خدمات بخش خصوصی با تعرفه بالاتر است.
منبع:

1398/10/21
19:51:30
5.0 / 5
4357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک