اپتیک optlab

هیات عمومی دیوان عدالت اداری حق فنی جدید داروخانه ها را باطل نمود

هیات عمومی دیوان عدالت اداری حق فنی جدید داروخانه ها را باطل نمود به گزارش اپتیك هیات عمومی دیوان عدالت اداری كه پیش از این دریافت حق فنی داروخانه ها از بیماران را ممنوع كرده بود، شكل جدید این تعرفه را هم كه با عنوان تعرفه خدمات سرپایی دارویی بوسیله وزارت بهداشت تصویب شده بود، باطل نمود.


به گزارش اپتیك به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، بعد از آنكه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به دنبال ابطال مكرر مقرره دریافت حق فنی به وسیله داروخانه ها از بیماران، باردیگر مقرره ای با عنوان " تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه های دولتی و خصوصی" را به تصویب رساند، این مصوبه مشمول ماده ۹۲ قانون تشكیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری شد و به صورت خارج از نوبت و با دعوت از نماینده وزارت بهداشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
این گزارش حاكی می باشد هیات عمومی دیوان عدالت اداری بعد از استماع دفاعیات نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و طرح استدلال های موافق و مخالف اعضای هیات عمومی، با اكثریت آراء، رای به ابطال مقرره تعرفه خدمات سرپایی دارویی در داروخانه های دولتی و خصوصی داد.
در ماده ۹۲ قانون تشكیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری آمده است: چنانچه مصوبه ای در هیات عمومی ابطال شود، رعایت مفاد رای هیات عمومی در مصوبات بعدی، الزامی است. هرگاه مراجع مربوط، مصوبه جدیدی مغایر رای هیات عمومی تصویب كنند، رئیس دیوان مبحث را خارج از نوبت بدون رعایت مفاد ماده (۸۳) این قانون و فقط با دعوت نماینده مرجع تصویب كننده، در هیات عمومی مطرح می نماید.1398/11/08
20:50:40
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک