اپتیک optlab
محققان كانادایی می گویند؛

زندگی در نزدیكی بزرگراه ها ریسك زوال عقل را زیاد می كند

زندگی در نزدیكی بزرگراه ها ریسك زوال عقل را زیاد می كند به گزارش اپتیك طبق نتایج تحقیق جدید، افرادی كه در نزدیكی بزرگراه ها زندگی می كنند در معرض بالاترین ریسك زوال عقل قرار دارند.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، محققان دانشگاه بریتیش كلمبیا آشكار كرده اند زندگی در حوالی جاده های اصلی یا بزرگراه ها با وقوع بالاتر ابتلاء به زوال عقل، بیماری پاركینسون، آلزایمر و بیماری ام اس مرتبط می باشد.
محققان در این مطالعه داده های مربوط به ۶۷۸ هزار فرد در ده سنی ۴۵ تا ۸۴ سال را در منطقه ونكوور از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ و سپس در دوره ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ بررسی كردند. آنها دریافتند زندگی در مناطقی با فاصله كمتر از ۵۰ متر از جاده اصلی یا كمتر از ۱۵۰ متر از بزرگراه با ریسك بالاتر ابتلاء به اختلالات نورولوژیكی مرتبط می باشد.
محققان علت این مساله را ناشی از افزایش قرارگیری در معرض آلودگی هوا عنوان می كنند.
«ویران یوچی»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما برای نخستین بار تأیید كرده ایم كه بین آلودگی هوا و مجاورت با رفت و آمد خودرو ها با زوال عقل، پاركینسون، آلزایمر و بیماری ام اس ارتباط موجود دارد.»
در طول دوره پیگیری افراد، محققان متوجه ۱۳، ۱۷۰ مورد ابتلاء به زوال عقل غیرآلزایمری، ۴۲۰۱ مورد بیماری پاركینسون، ۱۲۷۷ مورد بیماری آلزایمر و ۶۵۸ مورد بیماری ام اس شدند.
به گفته محققان زندگی در نزدیكی فضای سبز نقش بسیار حفاظتی دارد چونكه احتمالاً فرد تحرك فیزیكی و تعاملات اجتماعی بیشتری دارد.

1398/11/11
12:40:53
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: آلزایمر , بیمار , بیماری , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک