اپتیک optlab
وزیر بهداشت به اپتیك خبر داد

كروناویروس در ایران گزارش نشده است

كروناویروس در ایران گزارش نشده است به گزارش اپتیك وزیر بهداشت ضمن تاكید بر اینكه هنوز هیچ موردی از كروناویروس در ایران مشاهده نشده است، درباره اقدامات انجام شده برای بازگرداندن 70 تن از دانشجویان ایرانی ساكن شهر ووهان چین به كشور اظهار داشت: به این منظور پروازی مخصوص در نخستین ساعات بامدادان سه شنبه (فردا) به این شهر اعزام می شود.


دكتر سعید نمكی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین تمهیدات این وزارتخانه برای مقابله با كروناویروس اظهار داشت: خواهشمندم پیام دلگرم كننده بنده را كه مملو از صداقت و شفافیت است به مردم منتقل كنید. مردم باید بدانند وزیر بهداشت شان هیچ گاه چیزی را از آنها پنهان نكرده و نخواهد كرد؛ حتی اگر اعلام موضوع به قیمت بدنامی و فشار بر روی خودش باشد.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه هنوز هیچ موردی از كروناویروس جدید در كشور گزارش نشده است، اشاره كرد: مردم باید در جریان باشند كه كروناویروس جدید مطلقا سخت تر از بیماری آنفلوآنزای H۱N۱ كه چند ماه گذشته كشور درگیر آن بود نیست. بیماری زایی كروناویروس جدید حدودا ۳۰ درصد است و ما می توانیم مانند H۱N۱ از پس آن برآییم.
وی در ادامه درباب توقف پروازها از چین به ایران و بالعكس، اظهار داشت: این تقاضای من مورد حمایت معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه قرار گرفت و قرار بر این شد تا امكان بازگشت برای اتباع چینی كه حالا در ایران هستند و ایرانیان ساكن در چین نیز فراهم باشد؛ چونكه ما نمی توانیم امكان بازگشت را از آنها بگیریم. تا كنون اگر همچنان پروازی در حال انجام می باشد تنها برای جابجایی شهروندان ایرانی و چینی بوده است.
وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به روابط راهبردی میان ایران وچین اظهار نمود: امیدوارم در اسرع وقت شرایط به حالت عادی بازگردد؛ چونكه روابط ایران و چین رابطه ای راهبردی است كه نمی خواهیم آسیبی به آن وارد شود. اما معنای این سخن این نیست كه لحظه ای از سلامت مردم غافل می شویم. سلامت مردم از هر گونه مصلحت اندیشی برای ما اولویت بیشتری دارد.
نمكی در خاتمه درباب برنامه ها برای بازگشت ۷۰ دانشجوی ایرانی ساكن در شهر ووهان چین اظهار داشت: پروازی مخصوص در نخستین ساعات بامدادان روز سه شنبه (فردا) به این شهر اعزام می شود كه متشكل از پنج نفر از پرسنل زبده ما شامل متخصص عفونی و متخصص اورژانس است. همین طور برای كلیه خدمه پروازی این هواپیما نیز تمهیدات لازم از نظر حفاظت از ویروس فراهم گشته است. این ۷۰ دانشجو بعد از بازگشت دو هفته در قرنطینه خواهند بود و سپس می توانند به آغوش خانواده هایشان بازگردند.
منبع:

1398/11/14
13:31:15
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک