اپتیک optlab
درخواست پویش مردمی قرنطینه اختیاری حداكثری برای همراهی مردم:

همراه شو هموطن، كین درد مشترك هیچگاه جدا جدا درمان نمی گردد

همراه شو هموطن، كین درد مشترك هیچگاه جدا جدا درمان نمی گردد به گزارش اپتیك تیم علمی داوطلبانه پویش مردمی ˮقرنطینه اختیاری حداكثریˮ كه از هفته گذشته با همكاری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با هدف كاهش شدت همه گیری بیماری كرونا در كشور از راه قطع چرخه بیماری و كاهش موارد ابتلای جدید شروع به كار كرده و اعتقاد دارد انجام قرنطینه اختیاری حداكثری یكی از هزینه اثربخش ترین راهكارهای موجود برای شكستن زنجیره انتقال و كاهش همه گیری است، این دفعه با انتشار اطلاعیه ای از هموطنان، مراجع دینی، مدیران نظام سلامت، نویسندگان و شعرا، هنرمندان، ورزشكاران، اساتید و فرهنگیان، استانداران، فرمانداران و دهیاران خواهان همراهی شده است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، در بیانیه پویش مردمی "قرنطینه اختیاری حداكثری" آمده است: "اینك زمانه ای است كه همه ما و شما باید وارد میدان عمل شویم، فردا دیر است و جبران مافات سخت و ناممكن."
ما معتقدیم:
۱- اگر خویش را روشنفكر و دارای فرهنگ ۲۵۰۰ ساله می داانیم، آمار افزایش سریع همه گیری باید ما را قانع كند كه از هرگونه تردد و تجمع غیرضرور جلوگیری نماییم. ما در پیشگاه علم و وجدان خود پاسخگوی عواقب سهل انگاری خود در به خطر انداختن جان دیگران خواهیم بود. نمی گردد همزمان تظاهر به علم و فرهنگ كرد، ولی عملا غیرعلمی و غیرمتعهدانه اقدامات جاهلانه انجام داد.
۲- اگر خویش را خداباور و متدین می دانیم، این را هم می دانیم كه هیچ یك از ادیان الهی همچون اسلام اجازه صدمه به خود و دیگران را به ما نمی دهد و در روز معادی كه به آن باور داریم، باید پاسخ گوی سهل انگاری كشنده خود باشیم. اسلامی كه نماز زیر دیوار شكسته را به خاطر احتمال صدمه به سلامتی جایز نمی داند، چطور امكان دارد سفر، تجمع تفریحی و یا زیارتی را كه به فراگیری این بیماری كشنده كمك می نماید، جایز بداند.
به نظر می رسد اقدامات همزمان زیر از جانب بخش های كلیدی و افراد صاحب نفوذ زیر كمك شایانی به بهبود شرایط می كند:
مردم و خانواده ها همدیگر را تشویق و قانع كنند تا اطلاع ثانوی از تردد غیرضرور و تجمع و سرپیچی از دستورات بهداشتی وزارت بهداشت اجتناب كنند و خود هم چنان كنند.
مراجع و رهبران دینی اسلامی، زرتشتی، مسیحی و كلیمی كشور از پیروان و مقلدان خود بخواهند از تردد غیر ضرور، تجمع و سرپیچی از دستورات بهداشتی اثبات شده وزارت بهداشت اجتناب كنند و حتی درصورت صلاحدید فتوی بدهند كه تردد غیر ضرور و عدم تبعیت از دستورات بهداشتی حرام است.
رؤسای دانشگاهای علوم پزشكی استان ها صراحتا، با نشان دادن نمودار افزایش همه گیری، مكرر در رسانه ها از مردم بخواهند و مهم تر آنها را قانع كنند كه از هرگونه تردد غیرضرور و تجمع اجتناب كنند.
همچنین هنرمندان و سلبریتی ها، ورزشكاران، قهرمانان و هنرمندان مكرر در رسانه ها از مردم بخواهند از هرگونه تردد غیر ضرور و تجمع اجتناب كنند و خود هم چنین كنند و از توانمندی خود برای تولید فیلم، عكس و كلیپ هایی موثر برای قانع كردن و تشویق مردم برای خودداری از تجمع غیرضروری و تجمع استفاده كنند تا در رسانه ها و شبكه های مجازی بازنشر داده شود.
معلمین با تهیه فایل های صوتی و تصویری از دانش آموزان خود بخواهند و آنها را قانع و تشویق كنند كه از تردد غیر ضرور و تجمع اجتناب كنند و خود و خانواده خود هم چنین كنند.
استانداران، فرمانداران، دهیاران ضمن تشویق و قانع كردن مردم برای اجتناب از تردد غیر ضرور و تجمعات به مناسبت های مختلف، تدابیری بیندیشند تا این تجمعات به خصوص در روزهای پیش رو انجام نشود و حمایت های لازم از كسبه ای كه چشم امیدشان به بازار آخر سال و نوروزی است، بعمل آید. در این صورت این اصناف قادر خواهند بود همراهی لازم با ضرورت عدم تجمع و قرنطینه خانگی را داشته باشند.
مالكین، مغازه داران، بنكداران، كارفرمایان، صاحبان مشاغل و كارگاه ها ضمن مهربانی با مستاجران، كاركنان، كارگران و خریداران، كمك كنید تا آنها هم بتوانند از تردد غیر ضرور و تجمع، اجتناب كنند. همینطور انتظار می رود حمایت های لازم را از آنها بعمل آورید تا بدون دغدغه نان و اجاره و بیكاری و تعدیل؛ همراهی لازم با عدم تجمع و قرنطینه خانگی را داشته باشند.
و در نهایت رسانه ها و خبرنگاران تشویق و قانع كردن مردم برای اجتناب از تردد غیرضرور و تجمع را اولویت شماره یك خود قرار دهند.
در آخر این بیانیه آمده است: "ما همه در موفقیت و یا شكست كرونا مسئولیم و نقش داریم، ازاین رو همراه شو عزیز، كین درد مشترك هیچگاه جدا جدا درمان نمی شود".1398/12/17
21:39:15
5.0 / 5
3545
تگهای خبر: بازار , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک