اپتیک optlab

ابراز امیدواری مقامات كره جنوبی نسبت به عبور از اوج شیوع كروناویروس در این كشور

ابراز امیدواری مقامات كره جنوبی نسبت به عبور از اوج شیوع كروناویروس در این كشور اپتیك: وزیر بهداشت كره جنوبی با اشاره به كاهش روند مبتلاشدن به كووید-19 در ایام اخیر در این كشور، ابراز امیدواری كرد كشورش نقطه اوج (پیك) شیوع كروناویروس كه تابحال هزاران نفر را در داخل كره جنوبی آلوده كرده، پشت سر گذاشته باشد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، پارك نیونگ هو، وزیر بهداشت كره جنوبی اعلام نموده كه امیدوار است نقطه اوج شیوع را پشت سر گذاشته باشند و از این پس با در نظر گرفتن شمار بالای مبتلایان با احتیاط كافی رفتار كنند تا از این بحران با حداقل تلفات عبور كنند.
تابحال بیش از ۷۵۰۰ نفر در كره جنوبی به كروناویروس مبتلا شده و بیش از ۵۰ نفر به سبب مبتلاشدن به این بیماری جان خودرا از دست داده اند. بااینكه كره جنوبی یكی از بیشترین موارد مبتلاشدن در جهان را بعد از چین به خود اختصاص داده اما شمار مبتلایان جدید روزانه در كره جنوبی در ایام اخیر كاهش یافته است.
پارك اعلام نموده كه گرچه شمار كل مبتلایان در كره جنوبی زیاد است اما او به اقداماتی كه كره جنوبی برای مقابله با انتشار ویروس انجام داده، اطمینان دارد و به سایر دولت هایی كه با شیوع این بیماری روبه رو هستند، سفارش كرد تا كوشش های خودرا روی آزمایش های اولیه تشخیص و همكاریهای جهانی متمركز كنند.
دولت كره جنوبی نسبت به سایر كشورهای جهان در زمینه ارائه رایگان و آسان كیت های آزمایشی تشخیص به مردم بهترین خدمات را داشته است. این كشور روزانه حدود ۱۵ هزار آزمایش كروناویروس را انجام داده و تابحال ۱۹۶ هزار تست در سراسر كره جنوبی به صورت رایگان انجام شده است. مقامات شهر گویانگ حتی غرفه های سیار انجام این تست را راه اندازی كرده اند.
بگفته پارك، تشخیص این بیماری در مراحل اولیه بسیار مهم می باشد، چونكه ویروس به شدت مسری بوده و خیلی سریع و در مناطق بسیار گسترده شیوع می یابد. با تشخیص افراد مبتلا در مراحل اولیه می توان شیوع را محدود و بعد از مدتی ویروس را مهار كرد.
مقامات كره جنوبی هم چنین امكاناتی را برای بیمارانی فراهم نموده اند كه فقط از علایم خفیف رنج می برند. بگفته وزیر بهداشت كره جنوبی، فقط حدود ۱۰ درصد از بیماران كروناویروس نیاز به بستری در بیمارستان دارند، در صورتیكه سیستم ایمنی بقیه مبتلایان به اندازه كافی برای مبارزه با ویروس قوی است.
طبق اعلام مركز كنترل و پیش گیری از امراض كره جنوبی، حدود سه چهارم از كل موارد ابتلای این كشور در شهر "دئگو" تشخیص داده شده است و ۶۳ درصد از كل موارد مبتلاشدن در كشور نیز بطور مستقیم با گروه مسیحیِ شینچونجی مرتبط می باشد.
بنا بر گزارش سی ان ان، مقامات كره جنوبی معتقدند احتمال دارد شیوع كروناویروس در این كشور با گروه شینچونجی و از كلیسا شروع شده باشد. بگفته پارك، موارد مستقیم و غیرمستقیم ابتلای در رابطه با این گروه، ۹۰ درصد از كل موارد مبتلاشدن به كروناویروس را در سراسر كره جنوبی شامل می شود. وی هم چنین اعلام نموده در صورتیكه بیشتر اعضای این گروه با انجام تست های تشخیص كروناویروس موافقت كرده اند، تعداد معدودی از آنها حاضر به انجام این آزمایش نشده و احتمالاً این مساله واكنش دولت را در مهار ویروس كند كرده است. از همین رو دولت كره جنوبی به دنبال جلب رضایت اعضای این گروه است تا بتواند هر چه زودتر شیوع كروناویروس را در سراسر كشور كنترل كند.
منبع:

1398/12/20
18:06:29
5.0 / 5
3360
تگهای خبر: آزمایش , ایمنی , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک