اپتیک optlab

آمار جهانی مبتلایان به كرونا از نیم میلیون نفر گذشت

آمار جهانی مبتلایان به كرونا از نیم میلیون نفر گذشت به گزارش اپتیك بر مبنای آمارهای انتشار یافته از جانب دولت ها، تعداد كل مبتلاشدگان به كووید ۱۹ از نیم میلیون نفر فراتر رفت كه از این تعداد بیشتر از ۱۲۰ هزار نفر از مبتلایان حالشان خوب شده و حدود ۲۳ هزار نفر هم جان خویش را از دست داده اند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، چین، ایتالیا، آمریكا به لحاظ بیشترین موارد ثبت شده از مبتلایان به این ویروس به ترتیب سه كشور نخست هستند و ایتالیا با حدود ۸۲۰۰ كشته، بیشترین تلفات را داشته است.
شمار كشته شدگان این بیماری در بریتانیا هم ظرف یك روز بیشتر از ۱۰۰ نفر افزایش یافته و تا ۵ پس از ظهر روز چهارشنبه به ۵۷۸ نفر رسیده است. تا بامداد روز گذشته (پنج شنبه) شمار مبتلایان به كروناویروس در این كشور به ۱۲ هزار نفر نزدیك شد.
بنابر گزارش شبكه خبری بی بی سی، در همین حال رهبران ۲۰ كشور صنعتی جهان در جلسه ویدیویی كه ازراه دور برگزار كردند، وعده دادند ۵ تریلیون (۵ هزار میلیارد) دلار به اقتصاد جهانی تزریق كنند.
در فرانسه تعداد موارد فوت به ۱۳۳۳نفر رسیده است و امانوئل مكرون، رئیس جمهوری این كشور با حضور در یك بیمارستان اعلام نمود كه ارتش به كمك خواهد آمد. سخنگوی دولت فرانسه هم از احتمال تمدید قرنطینه دو هفته ای اطلاع داده كه مقرر است جزئیات نهایی آن تا چند روز آینده اعلام گردد. در فرانسه این نگرانی وجود دارد كه شمار قربانیان فراتر از آمار رسمی باشد. مقام های فرانسوی تنها كسانی را مبتلا حساب می كنند كه در بیمارستان ها بستری باشند و ابتلایشان تایید شده باشد.
در همین حال چین اعلام نموده است كه پروازهای مسافربری بین المللی را برای جلوگیری از شیوع باردیگر كروناویروس در چین به صورت قابل ملاحظه ای می كاهد. مقام های چینی گفته اند نگران هستند كه كروناویروس بار دیگر در چین همه گیر شود و این دفعه از خارج كشور این اتفاق رخ دهد.
در تایلند هم برای مقابله با افزایش تعداد مبتلایان به كرونای ۲۰۱۹ وضعیت اضطراری اعلام شده است. این به دولت اجازه می دهد سفر را محدود كند و مانع از تجمع مردم شود. موارد مبتلا شدن در هفته های اخیر در تایلند افزایش زیادی داشته كه بخشی به سبب نظام بهداشتی درمانی ضعیف است.
از سوی دیگر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، یك كارگروه ویژه دولتی برای مقابله با شیوع كرونای ۲۰۱۹ تشكیل داده است. پس از اعلام تعویق المپیك كه قرار بود در ژاپن برگزار شود، موارد مبتلا شدن در این كشور افزایش قابل ملاحظه ای داشت و صحبت از موج دوم بیماری به میان آمده است.
شواهد گوناگونی دیده می شود كه شیوع ویروس كرونا در شمال ایتالیا كندتر شده اما حالا آمار در جنوب این كشور به فزونی می رود. ایتالیا بیشترین مرگ را بر اثر كرونا در دنیا دارد. در شمال ایتالیا تدابیری بسیار سختگیرانه ای برای مهار شیوع بیماری اعمال شده كه بنظر می رسد فایده داشته اما شورای پژوهش های ملی ایتالیا می گوید حالا موارد مبتلا شدن در نواحی مركزی و جنوبی این كشور رو به افزایش است.
در اسپانیا هم نگرانی از افزایش مبتلا شدن به خصوص در مادرید و كاتالونیا شدت گرفته است.
به گزارش بی بی سی، در همین حال فیلیپو گراندی، معاون دبیركل سازمان ملل در امور پناهندگان و مهاجران گفته است همه گیری جهانی كرونای ۲۰۱۹ تأثیر شدیدی بر وضع میلیون ها آواره و پناهجو خواهد داشت. این آوارگان در جاهایی بسیار شلوغ و بدون امكانات بهداشتی و درمانی زندگی دشواری دارند.
دولت روسیه هم از نیمه شب به وقت محلی تمام پروازها ورودی و خروجی را متوقف می كند. فقط هواپیماهای حامل شهروندان روسیه اجازه فرود در این كشور را دارند. ده ها هزار روس در كشورهای دیگر گیر افتاده اند، بعضی از این كشورها حالا مرزهای خویش را بسته اند.
در روسیه نسبت به جمعیتش، آمار مبتلایان به كرونای ۲۰۱۹ هنوز پائین است اما از روز گذشته موارد مبتلا شدن جهش بزرگی كرد. از دو روز دیگر كار بجز خدمات ضروری در روسیه متوقف و تمام فروشگاه ها بجز داروخانه و مواد غذایی تعطیل می شوند. پارك های اصلی شهرها هم تعطیل می شوند. از بیماران و سالمندان هم خواسته شده در خانه بمانند.
دولت روسیه می گوید در این كشور تا كنون ۸۴۰ نفر تشخیص داده شده كه مبتلا به ویروس هستند و سه نفر بر اثر مبتلا شدن به آن فوت كرده اند.
در همین حال فرماندار ایالت نیویورك می گوید بسته كمكی دو تریلیون دلاری دولت آمریكا، كم است.
اندرو كومو، فرماندار ایالت نیویورك، گفته كه مصوبه سنا برای بیشتر از دو تریلیون دلار كمك مالی مقابله با بحران شیوع كرونا، او را "سرخورده" كرده است.
ایالت نیویورك الان كانون شیوع ویروس كرونا در آمریكا شده است.
آمریكا حالا پس از چین و ایتالیا، بیشترین آمار مبتلا شدن به كرونای ۲۰۱۹ را دارد. شمار مبتلایان در این كشور در یك روز ده هزار نفر بیشتر شد و در مجموع به بیشتر از ۸۵ هزار نفر نزدیك می شود. هم چنین مرگ دست كم ۱۲۸۸ نفر در ایالات متحده ثبت شده است.1399/01/08
14:05:17
5.0 / 5
2917
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک