اپتیک optlab
معاون دانشگاه علوم پزشكی تهران:

كرونا از راه هوا منتقل نمی گردد

كرونا از راه هوا منتقل نمی گردد به گزارش اپتیك معاون دانشگاه علوم پزشكی تهران با رد شایعه انتشار یافته در فضای مجازی اظهار داشت: ویروس كرونا از راه هوا منتقل نمی گردد.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، مسعود یونسیان معاون دانشگاه علوم پزشكی تهران در مورد خبری كه در شبكه های اجتماعی با استناد به مقاله ای از مجله نیوانگلند از مجله های معتبر پزشكی در خصوص اینكه ویروس روی ذرات معلق هوا تا سه ساعت زنده می ماند و بنابراین باید از ماسك استفاده شود، اظهار نمود: این خبر كذب محض است و به هیچ عنوان حقیقت ندارد.
وی اضافه كرد: اگر شما روی همان لینكی كه در خبر آمده است كلیك كنید سازمان جهانی بهداشت سفارش كرده است پزشكان، پرستاران و پرسنلی كه با بیماران كرونایی در ارتباط هستند ماسك N۹۵ استفاده كنند، برای سایر پرسنل همان ماسك های جراحی یا ماسك كاغذی معمولی استفاده گردد و بقیه مردم مكرراً دست هایشان را بشویند و مردم عادی لازم نیست ماسك استفاده كنند.
معاون دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: اگر بخواهیم سفارش های احتیاطی بگوییم این است كه اگر قرار شد در فضاهای پرازدحام بروید -كه قرار نیست بروید- می توانید ماسك استفاده كنید ولی ماسك وسیله پیشگیری نیست، چرا اینقدر من اصرار می كنم كه ماسك استفاده نكنید؟ مگر ضرری دارد؟ باید بگویم بله ضررهایی دارد. اول؛ به شما حس امنیت كاذب می دهد، خیال می كنید ماسك زده اید و مصون هستید. در خیابان دیده ام افرادی در خیابان می دوند، دوچرخه سواری می كنند، ماسك زده اند، این ماسك هیچ ارزشی ندارد چون هیچ آلودگی وجود ندارد. امنیت كاذب سبب می شود اصل مبحث فراموش نماییم، اصل مبحث شستن مكرر دست با آب و صابون است.
یونسیان اظهار داشت: در جواب سوالی كه می گوید صابون بهتر است یا الكل یا ماده سفید كننده؟ باید بگویم بدون تردید آب و صابون. اگر دست تان به صورت واضحی آلوده نیست می توانید به جای آب و صابون از الكل هم استفاده كنید.
به گفته وی در شرایطی كه بیرون هستید و قدم می زنید و نمی توانید دست تان را بشویید از محلول پاك كننده استفاده كنید ولی در منزل لازم نیست.
معاون دانشگاه علوم پزشكی تهران در انتها اظهار داشت: دیدم خانم های خانه دار نگران هستند كه روزانه دست هایمان را با چه چیزی ضدعفونی نماییم، باید بگویم كه با آب و صابون بشویید، برای سطوح از محلول های الكلی، الكل ۷۰ درصد اگر ندارید با سفید كننده كه دستور رقیق شدن آن كه بارها در جاهای دیگر عرضه شده یك درصد رقیق كنید. یك حجم ماده سفید كننده و ۱۰۰ حجم آب و نگران چیز دیگری نباشید.

1399/01/10
23:02:26
5.0 / 5
3756
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پرستار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک