اپتیک optlab
به پیشنهاد آشناگر؛

درمان اتباع و مهاجران مبتلا به كرونا در استان سمنان مجانی شد

درمان اتباع و مهاجران مبتلا به كرونا در استان سمنان مجانی شد به گزارش اپتیك رئیس جمهور با پیشنهاد استاندار سمنان در خصوص مجانی شدن فرایند درمانی مهاجران و اتباع مبتلا به كرونا كه چند روز پیش در جریان نشست استانداران با روحانی عنوان شد، موافقت نمود.به گزارش اپتیك به نقل از مهر، حسن روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی در هفته جاری از راه ویدئوكنفرانس با استانداران كشور جلسه ای را با محوریت كرونا و اقدامات صورت گرفته در سطح كشور برگزار كرد بخشی از این نشست به استماع پیشنهادات و راهكارهای صورت گرفته در سطح كشور اختصاص داشت.
علی رضا آشناگر در این جلسه ویدئوكنفرانسی پیشنهاد تصویب طرح درمانی برای اتباع خارجی را بیان كرد و اظهار داشت: یكی از اشكالات استان های مهاجرپذیر همچون سمنان، عدم رجوع اتباع و مهاجران مبتلا به كرونا به مراكز درمانی به علت دریافت هزینه های پزشكی است.
آشناگر در آن نشست تصریح كرد: به دنبال این امر، افزایش انتشار كرونا در بین سایر افراد را شاهد خواهیم بود ازاین رو پیشنهاد می شود تا فرایند درمانی اتباع و مهاجران در مورد كرونا مجانی شود.
وی اضافه كرد: استان سمنان یكی از بالاترین آمار مهاجران را در سطح كشور به نسبت جمعیت دارد و به واسطه اقلیم جغرافیایی و قرارگیری در میانه راه تهران و مشهد در كنار جمعیت اندك و فرصت شغلی جذابیت خوبی برای مهاجران داشته است اما یكی از مشكلاتی كه امروز با آن روبرو می باشیم عدم تمایل اتباع به رجوع درمانی است كه این امر سبب می شود تا هم خود این افراد گرفتار مشكل شوند و هم خدایی ناكرده ناقل بیماری باشند بنابراین این طرح می تواند تا حد زیادی نگرانی ها در این عرصه را برطرف كند.
استاندار سمنان ضمن تقدیر از پذیرش پیشنهاد وی از جانب رئیس جمهور بیان نمود: امیدواریم با همیت و همراهی كه در سمنان وجود دارد بزودی شاهد رقم خوردن اتفاقات و رویدادهای مثبت و خوب در استان باشیم.
آشناگر همینطور خواهان همراهی بیشتر با طرح های اجرای شده برای كنترل كرونا مانند فاصله گذاری اجتماعی شد و اظهار داشت: مردم نقش بسزایی در كنترل و كاهش بیماری كرونا دارند.

1399/01/12
14:51:36
5.0 / 5
3430
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک